samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Mitrović: Možemo da osvojimo Belgiju By: [Glasnik] Date: Mart 04, 2014, 13:15:37

Mitrović: Možemo da osvojimo Belgiju

SMEŠTENA blizu Brisela, u tišini šume Soanj koja omogućava mir i dobru pripremu za veliko iskušenje protiv domaćina, mlada reprezentacija Srbije broji sate do meča sa Belgijom koji može da nas približi ili udalji od zacrtanog cilja, plasmana na EP u Češkoj.   U hotelu „Dolče la Hulpe“ gde borave naše reprezentativci, selektor Radovan Ćurčić kompletirao je sastav, a momak koji se pokazao kao pravi domaćin saigračima je Aleksandar Mitrović, napadač Anderlehta. Najveća investicija u istoriji briselskog kluba je i najveća pretnja Belgiji, svestan da upravo on može biti tas na vagi u Leuvenu. – Da li možemo da pobedimo Belgiju? Zašto ne bismo mogli?Mislim da imamo vrlo kvalitetnu reprezentaciju, istina bili bismo još jači da su sa nama Matija i Lazar, ali dobro, koga nema bez njega se može i mora. Mi, dakle, možemo, a i moramo da dobijemo ovu utakmicu. Pokazali smo u prvom meču da imamo snage i znanja da im se suprotstavimo, delile su nas sekunde do pobede, ali dogodio se košarkaški scenario i zbilja nam je teško palo to izjednačenje. Pred nama je novih 90 minuta, došli smo ovde da pobedimo i tako ćemo ući u utakmicu. Bez straha, bez pardona, sa verom u sebe – ističe sjajni Aleksandar Mitrović. Anderleht daje nekoliko mladih reprezentativaca, biće vatre u Leuvenu. -Pričao sam sa Pratom, Brunom… I oni se nadaju pobedi, ali vidi se ogroman respekt prema našoj selekciji. Raspituju se da li ćemo biti kompletni, oseća se velika tenzija. Istina je da njima odgovara i bod, ali znamo svi da su ovo utakmice sa tri znaka. Mislim da im je odbrana slabiji deo tima i naša velika šansa. Lukaku neće igrati, Malanda takođe, a on je igrač koji mnogo vredi na sredini terena. Bez obzira, opet su veoma moćni, ali ponavljam, sve zavisi samo od nas. Ukoliko ponovimo izdanje iz Milanovca, prvih 45 minuta, neće biti problema – zaključio je Aleksandar Mitrović.JOJIĆ: HOĆEMO SVA TRI BODAPRED vama je prva meč-lopta?-  Svesni smo toga, međutim, imamo kvalitet da pobedimo Belgiju. Imamo  iskustvo i s njima i sa Italijanima. Belgija zna da gazi ritmom, ali je  svaki ishod moguć – ne ostavlja dilemu Jojić.GRUPA 9, 5. MARTS. Irska – Italija      (17.00)Belgija – Srbija      (18.00) 1. Belgija     6     4     1     1     9:4     132. Srbija     5     3     1     1     9:6     103. Italija     5     3     0     2     7:4     94. Kipar     6     2     0     4     6:8     65. S. Irska     6     1     0     5     2:11     3Naredni mečevi: Italija – Srbija (5.9.), Kipar – Belgija (5.9), S. Irska – Srbija (9.9.), Italija – Kipar (9.9.)