samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Vujošević: Sudija Obradović je garant našeg poraza, ne treba valjda Predin ovde da dolazi! By: [Glasnik] Date: Mart 04, 2014, 06:15:25

Vujošević: Sudija Obradović je garant našeg poraza, ne treba valjda Predin ovde da dolazi!

Trener Partizana Duško Vujošević je pohvalio partiju Radničkog, ali i istakao da mu nije jasno delegiranje arbitara. – Radnički ima kvalitet. Imaju centre koji šutiraju odlično za tri poena. U poslednjih nekoliko utakmica napravili su neka iznenađenja. Pobedili su u Podgorici gde je uvek teško pobediti, a sa Zvezdom su u polufinala Kupa igrali na jednu loptu. Pored toga što nam Pavlović nije uklopljen, izostanak Bogdanović nije mala stvar – počeo je Vujošević i osvrnuo se na rad pripadnika sedme sile. – Moram da kažem da smo napravili veliki uspeh plasmanom u Top 16. Za očekivati je da mi te utakmice gubimo. Top 16 je stvarno klasa, što se tiče kvaliteta. Ne može da se aplaudira porazima, ali se čudim nekim naslovima u medijima. Pa ne može da se očekuje da Partizan pobedi Real u Madridu. Uvek dajemo maksimum. Jasno mi je što se to radi, jer očigledno neki žele da produže eho poraza.  Trofejni strateg vratio na analizu meča sa Kragujevčanima.  – Radnički je igrao kao da im život zavisi od ovog meča, a utakmica im ništa ne donosi. Tako se uvek igra i to je za zvaku pohvalu. Znali smo da će da igraju kombinovano. I, naravno da ne damo titulu. Nije mi jasno delegiranje sudija, jer je Petar Obradović garancija za naš poraz. Tražili smo samo da on ne bude delegiran. Pogledajte samo statistiku kada on sudi. Pa ne treba valjda Zoran Predin da ovde dolazi. Ne želimo da on nešto niveliše preko nas. U interesu nam je i da budemo drugi. Interes je da se srpski klubovi ne ukrste u polufinalu. Svaka utakmica do kraja je odlučujuća.  Vujošević je otkrio da neće po svaku cenu forsirati povratak Bogdana Bogdanovića protiv Bajerna.  – Dobro je što se nije ozbiljno povredio. Neke su budale pričale da je on sledeći. Ako je neko doktor on valjda zna šta znači ubaciti takvog crva u mozak igrača. Ja Dragana Milosavljevića volim najviše na svetu, od svih igrača koje sam trenirao. Sport je takav. Nije mi jasno ko pita takvog čoveka za mišljenje. Naravno i ja sam kriv. Dokazaćemo se radom. On već trenira, ali nije izvesno da li će igrati. U timu je, ali ćemo videti. Nećemo da rizikujemo – završio je Duško Vujošević.NIKOLIĆ: ZASLUŽENA POBEDA RIVALA-  Utakmica je bila neizvesna. Ove nedelje smo radili malo jače nego  obično. Osvežio sam ekipu posle ispadanja iz Evrokupa. Napravio sam mini  ciklus, kondicioni i taktički, kako bismo se što bolje pripremili za duel  sa Partizanom. Znali smo da će crno-beli da budu nervozni. Publika ih  je nosila tokom prvog poluvremena kada domaćin nije bio na nivou.  Zbunili smo ih našom odbranom, ali su se u nastavku raspucali. Partizan  nema agresivnost na poziciji pet. Tako smo ih napadali i u zoni uvek  neko ostane sam. Partizan je zasluženo pobedio. Nećemo više da se  pojačavamo. Kod mene su, u principu, svi slobodni. Ako nekoga dovedem,  možda napravim konfuziju u ekipi, jer će pomisliti da je taj neko dobio  novac. Sadašnji igrači su mi obećali da će igrati do kraja sezone iako  nisu plaćeni. Doveli smo samo Katnića. Jedva sam čekao da dođe čim sam  saznao da je slobodan. Tu je da odmori Marinovića, igraće još bolje – rekao je trener Radničkog.