samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Milijaš: Više volim kad me jure By: [Glasnik] Date: Mart 04, 2014, 00:15:34

Milijaš: Više volim kad me jure

U KAPITENSKOM maniru Nenad Milijaš je u Jagodini predvodio Crvenu zvezdu do druge pobede u nastavku šampionata. Prva odbrana liderske pozicije uspešno je obavljena, ali do ostvarenja zacrtanog cilja potrebno je još mnogo puta ponoviti isti zadatak.   Za iskusnog vezistu je takva vrsta pritiska daleko prijatnija nego ona koju je ekipa nosila jesenas, bez obzira na to što je večiti rival Partizan za petama i vreba svoju šansu da se vrati na vrh. – Tokom karijere sam bio u prilici da budem i prvi i drugi, tako da dobro znam šta nosi koja situacija. Dilemu nemam, više volim kad me jure nego kad ja moram nekog da jurim. Definitivno se prijatnije osećam u ovoj poziciji, ali ima još mnogo da se igra – jasan je Milijaš. Kapiten crveno-belih konstatuje da se Zvezda tokom zime na pravi način pojačala tamo gde je bilo potrebno, pa je ekipa sada bolja i kompaktnija. – Kvalitetom sigurno možemo da izdržimo trku do kraja. Što se tiče psihološkog pritiska, to ćemo videti. Mislim da su svi svesni da već sam dolazak u Zvezdu predstavlja prihvatanje velikog tereta i da su spremni da ga iznesu. Ovde je i najlepše i najteže igrati, jer koliko god je svakom fudbaleru čast i inspiracija da igra pred 30.000-40.000 gledalaca, toliko treba imati i spremnu glavu za pritisak, jer i armija navijača i veličina kluba uvek traže da pružiš najviše i da budeš najbolji.HVALA SAIGRAČIMA ZA 50. GOLGOL u Jagodini bio je prvi prolećni, ali i jubilarni za Milijaša. Kapiten je upisao svoj 50. prvenstveni pogodak u crveno-belom (ukupno postigao 59). – Dobar je osećaj kad znaš da si za svoj klub postigao toliko golova. Ali, mene takve stvari ne opterećuju, fudbal je ekipni sport i sve podređujem kolektivnom cilju. Hvala svim saigračima s kojima igram i s kojima sam igrao, jer bez njih ne bih došao do tolikog broja golova – poručio je Milijaš.  Navijački pritisak da se titula vrati na “Marakanu” posle šest sušnih sezona kulminirao je uoči nastavka šampionata. Ali, i Partizan je, kako na terenu tako i glasnim i oštrim istupima van njega, pokazao da nema nameru da odstupi iz trke i da će se na sve načine truditi da komšijama uveća teret. – To ne želim da komentarišem, niti me interesuje ko šta pokušava da uradi. Na nama je da pobedama iz kola u kolo povećavamo pritisak na Partizan. Zato ćemo biti fokusirani samo na prvu narednu utakmicu i na osvajanje nova tri boda. Ništa drugo nas ne zanima. Milijašu je evidentno odgovarala i promena pozicije u timu, pošto je kao ofanzivni vezni dobro dirigovao igrom svog tima u Jagodini i na kraju zaslužio zvanje najboljeg na terenu. – Teško je reći da li mi ova pozicija više odgovara ili ne. Sad sam odigrao okej, ali šta bi bilo da se to nije dogodilo? Više volim kad sam bliže golu rivala, ali nije mi problem defanzivnija uloga. Ono što je važnije, pokazali smo da se snalazimo u promeni sistema u zavisnosti od taktike koju šef odredi, a to je dobro – konstatuje Milijaš.