samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Bertans stigao: Mnogo mi nedostaju "grobari", ne mogu da dočekam prvu utakmicu By: [Glasnik] Date: Mart 02, 2014, 19:16:21

Bertans stigao: Mnogo mi nedostaju "grobari", ne mogu da dočekam prvu utakmicu

POSLE devetomesečne pauze zbog teške povrede kolena, Davis Bertans vratio se u crno-beli stroj.   Tako će Partizan biti jači za ubojitog šutera koji je proteklih godina zadavao velike probleme odbranama evroligaških i regionalnih ekipa. – Nije bilo lako devet meseci živeti bez košarke. Mnogo sam trenirao i ne mogu da dočekam prvu utakmicu – rekao je Bertans na aerodromu “Nikola Tesla”. Nema straha, koleno je u redu i znam da će sve biti kako treba. Odmah ulazim u trenažni proces, očekujem da budem u sastavu za utakmicu protiv Solnoka. Partizan u narednih četiri kola očekuje velika borba za plasman na F4 regionalnog šampionata. – Svaku utakmicu ćemo igrati do kraja. Ukoliko budemo pobeđivali, titula je logičan epilog – ističe Bertans. Putem tviter-profila popularni Berta neretko se obraćao prijateljima, saigračima i navijačima u Srbiji. – Mnogo mi nedostaju “grobari”. Podržavali su me ovih devet meseci i hvala im na podršci – iskren je krilni igrač tima iz Humske. Davis Bertans je prvi kontakt sa loptom, posle povrede, imao na treninzima drugog tima San Antonija – Ostin Torosima. – U dobroj sam formi. Imao sam dosta vremena da je steknem – kroz smeh komentariše Bertans. Srpski jezik, dobro naučen tokom tri godine provedene u Srbiji, nije zaboravljen uprkos dugom odsustvu. – Kako bih zaboravio kada me je Dule zvao svake nedelje…