samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
LŠ: Vidić sve karte baca na Evropu! By: [Glasnik] Date: Februar 25, 2014, 19:17:01

LŠ: Vidić sve karte baca na Evropu!

MANČESTER junajted je odavno predao pehar u Premijer ligi, ali uprkos sezoni obeleženoj posrtanjima, “đavoli” nameravaju da sve karte bace na – Evropu. Zato će menadžer Dejvid Mojes večeras komandovati juriš na pirejskom “Karaiskakiju”, gde Junajted igra prvi meč osmine finala Lige šampiona. – Svi klubovi žele taj trofej, pa ni mi nismo izuzetak. Znam i da drugi ne vole da igraju s Mančester junajtedom jer znaju koliko je klub uspešan. Nadam se da ćemo u Atini biti dovoljno dobri da obezbedimo prolaz u narednu rundu – istakao je Mojes. S mišljenjem trenera slaže se i kapiten Nemanja Vidić, koji broji poslednje utakmice u crvenom dresu. – Verujem da možemo da učinimo nešto izuzetno u Ligi šampiona. To je jedini trofej koji možemo da osvojimo ove sezone, a da bismo pobeđivali u Ligi šampiona potrebno je da budemo čvrsti u odbrani kao protiv Palasa. Imamo igrače koji uvek mogu da postignu gol, a ako si tim koji je teško savladati, onda je to dobar recept za uspeh – rekao je Vidić. Olimpijakos dočekuje favorita s novom nadom, 21-godišnjim napadačem Majklom Olajtanom, kojeg grčki mediji već promovišu u naslednika Kostasa Mitroglua. – Ako ne veruješ u svoj san, onda je bolje da ne igraš. Zato i treba da izađemo na teren i učinimo sve što možemo protiv institucije kao što je Mančester junajted – izjavio je Nigerijac Olajtan. Pre duela u Pireju, na stadionu “Petrovski” sastaće se Zenit i Borusija. Rusi otvaraju sezonu ovom utakmicom, dok Dortmund dolazi uzdrman teškim porazom u Bundesligi. Dobra vest za trenera Klopa je što može da računa i na golgetera Levandovskog i na štopera Humelsa, koji se vraća posle više od mesec dana pauze. Za sastav Borusije konkurisaće Miloš Jojić, dok bi među 18 igrača Zenita trebalo da se nađe Aleksandar Luković.OSMINA FINALAVEČERASZenit – Borusija (D) 18.00Olimpijakos – Mančester j. 20.45SUTRAŠalke – Real Madrid 20.45Galatasaraj – Čelsi 20.45ODIGRANOMančester s. Barselona 0:2Bajer (L) – PSŽ 0:4Arsenal – Bajern 0:2Milan – Atletiko 0:1