samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Nikolić: Igraćemo po novim pravilima, mogu samo da zamislim šta bi se dogodilo da je Partizanu priznat gol! By: [Glasnik] Date: Februar 24, 2014, 19:17:04

Nikolić: Igraćemo po novim pravilima, mogu samo da zamislim šta bi se dogodilo da je Partizanu priznat gol!

KRIVICA za dva izgubljena boda i prepušteno prvo mesto večitom rivalu isključivo leži u slabijem izdanju Partizana, ali na određene anomalije sa prolećne premijere se ne sme ćutati. To je siže dugog izlaganja trenera Partizana Marka Nikolića pred predstavnicima sedme sile dva dana posle trećeg neuspešnog pokušaja, u isto toliko godina, kluba iz Humske da savlada Novi Pazar kraj Jošanice.   – Nedostajala je koncetracija u završnici, nedostajali su centimetri da prelomimo meč. Partizan nije odigrao veliku utakmicu, niti je to trebalo da bude velika utakmica, bio je bitan rezultat, a on je izostao. U teoriji uvek postoji želja da budemo na gornjoj granici svojih mogućnosti. U praksi je to teže ostvariti, ali tome težimo. Kada bi svi klubovi uvek bili na gornjoj granici, to bi bilo neverovatno. Nije ovo u Novom Pazaru bilo toliko loše da bih istakao nekoga u negativnom smislu, ali nije bilo ni toliko dobro da bih bilo koga isticao u pozitivnom smislu – počeo je priču Nikolić. Neposredno po završetku meča trener crno-belih je apostrofirao da je utakmica u Novom Pazaru odigrana na ivici regularnosti, maltene u neregularnim uslovima. Juče je proširio priču na tu temu. – Ne tražim nikakva opravdanja za to što smo ostali bez dva boda. Ponavljam, glavne razloge tražim samo u nama. Ali, da li je moguće da se u Superligi dešava situacija da igrač mora da preskače reklamu, pa potom ogradu od tribine da bi došao do lopte!? To jeste anomalija! Nije normalno da se utakmica igra sa jednom loptom. Kada smo pitali četvrtog sudiju o čemu se radi, slegao je ramenima i rekao nam je: „Šta ja da radim, šta ja tu mogu“. Nastavak priče o (ne)regularnosti odnosio se na ponašanje fudbalera domaćeg tima. – Moraćemo da promenimo disciplinu i fer-plej ponašanje koje smo promovisali do sada, očigledno da takve stvari ovde ne piju vodu. Zamislite neke druge ekipe u Srbiji da im ponište gol u 91. minutu i kakve bi reakcije bile. Očigledno da ćemo morati da se prilagodimo novim pravilima igre i da podignemo agresivnost u svakom smislu, da budemo drskiji. Nije fer-plej da nam se prekidaju kontre tri, četiri puta, jer protivnički igrači leže. To je u Evropi davno izumrlo i samo sudija može da prekine utakmicu. Mi više loptu nećemo izbacivati van terena u takvim situacijama. Prilagodićemo se i mi. Naravno, govorim o sportskom aspektu. Mnogo se prašine podiglo oko poništenog gola Andrije Živkovića u prvom minutu nadoknade. Trener Partizana tvrdi da je Spasić morao da pokaže na centar. – Gol je bio apsolutno regularan. Nisam hteo da komentarišem tu situaciju odmah posle utakmice, jer sam želeo da pogledam snimak. Sada kada sam ga pogledao više puta, ubeđen sam da je poništen regularan gol. Za mene bi bilo neprihvatljivo da se u Srbiji nekoj ekipi ne prizna gol ako je dat u 91. minutu. Mogu samo da zamislim šta bi se dogodilo da je Partizanu priznat gol. Verovatno bi opet krenula lavina reakcija kao u prošlosti. Startni kiks Nikolić ni u kom smislu ne doživljava kao veliki problem. – Tek je prvo kolo, ima još mnogo da se igra, još 14 utakmica. Pritisak je sada veći na Crvenoj zvezdi, jer je teže braniti poziciju, nego je osvajati. Igrači Partizana su već godinama unazad bili u takvoj situaciji i videli ste kako su se nosili sa tim pritiskom. Sada ćemo da vidimo kako će večiti rival izaći iz ovakve situacije. Ko god bude bolje izneo taj pritisak biće bliži osvajanju prvog mesta na kraju – zaključio je Nikolić.LAZOVIĆ I NINKOVIĆ NA DODATNIM PREGLEDIMAU PROTOKOLU utakmice u Novom Pazaru nije bilo mesta za Danka Lazovića, Nikolu Ninkovića i Ismaila Fofanu.Lazović i Ninković nisu igrali u Novom Pazaru, jer su se povredili neposredno pred meč. Lazović prema Nikolićevim rečima nije ozbiljnije povređen, ali je još neizvestan za naredni meč protiv niškog Radničkog, dok Ninkovića muči zadnja loža i dodatne analize će utvrditi težinu povrede. -Fofana još nije u punom takmičarskom ritmu – kratko je objasnio Nikolić.PREDSEDNIKU PAZARA POTREBNA PAŽNjAPRVI čovek Pazaraca Nenad Dragolovčanin je Nikolića okarakterisao kao arogantnog, s obzirom da mu je po završetku utakmice jedva pružio ruku.- Čoveka sam upoznao veče pred utakmicu. Najnormalnije smo se pozdravili i po isteku 90 minuta. Ne znam šta je očekivao, da li je trebalo da se radujem zato što je Novi Pazar osvojio bod? Uvažavam svakoga, ali to od mene neće nikada doživeti. Ja se, iskeno, ni ne sećam tog detalja. Korektno sam se pozdravio sa svima. Predsednik Pazara nema baš mnogo iskustva u fudbalu, a i ne bih mu pridavao previše pažnje. Neka medijsku pažnju potraži negde drugde – odgovorio je Nikolić Dragolovčaninu.SA PAZARCIMA UVEK BURNOODLUKA Ninoslava Spasića da u nadoknadi vremena ne prizna gol Andrije Živkovića izazvala je brojne polemike. Dueli Partizana i Novog Pazara kao da su „pretplaćeni“ na kontroverze, pošto je jesenji duel ovih rivala koštao sudiju Vladimira Nedeljkovića mesta na listi za Super ligu, posle katastrofalnih odluka na štetu Novog Pazara. Tada je najpre neopravdano isključio Arifovića i pokazao na belu tačku, a dva minuta pre kraja je priznao pobedonosni gol Partizana posle faula nad golmanom Budakovićem.