samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Dženkins: Navijao sam za Pavlovića kada je igrao u Klivlendu. Blažič: Dva minuta za zaborav By: [Glasnik] Date: Februar 24, 2014, 19:16:55

Dženkins: Navijao sam za Pavlovića kada je igrao u Klivlendu. Blažič: Dva minuta za zaborav

Definitivno Čarls Dženkis je napravio veliki posao u večitom derbiju. Ipak, američki bek ne želi da prigrabi svu slavu za sebe, iako je imao veliki udeo u uspehu crveno-belih.- Uradili smo ono što je trener tražio od nas. Bili smo uspešni i to je ključ uspeha.Šta se dogodilo u finišu? Imali ste veliko vođstvo, a onda ste stali.- To se dešava kada igrate protiv dobroh timova kao što je Partizan. Oni uvek mogu da naprave seriju, a nažalost, to se nama dogodilo pred kraj meča. Ostali smo staloženi i stigli smo do pobede. Kako ste se osećali kada ste stali na liniju penala u samom finišu?- Bio sam opušten. Na tome sam zahvalan saigračima, ali i navijačima. Rekao sam saigračima u svlačionici da je ovo bila drugačija atmosfera nego na našim drugim utakmica u ABA ligi. Uspeli ste da naterate Bogdana Bogdanovića na očajno šutersko veče.- To je zasluga jednog od najboljih odrambenih igrača protiv kojih sam ikada igrao – Branka Lazića. On je neverovatan. Nikada ne ispada iz igre, uvek uradi sjajan posao u odbrani, a ume i da pogodi kada je potrebno. Posle Lazića na Bogdanovića je “došao” Demarkus Nelson i nastavio tu gde je Lazić stao.Igrali ste protiv Saše Pavlovića kako je izgledao taj duel?- Kada sam igrao na koledžu, bio sam veliki navijač Klivlenda dok je on igrao za njih. Uvek je dobro igrati protiv takvih igrača i ovakvih timova. Ponovo je Jaka Blažič imao sjajnu rolu u večitom derbiju. Ipak, reprezentativac Slovenije ne želi da veliča sopstvenu igru, već na miran način analizira sve što se dešavalo u nedelju uveče na parketu “Pionira”.- Počeli smo agresivno kako smo i želeli. Napravili smo razliku, a onda su oni stali u zonu. Tada kao da smo stali i počeli da pravimo greške. Ona poslednja dva minuta moramo da zaboravimo. Te greške koje smo pravili moramo da ispravimo i to ne na utakmicama, već na treningu. Igrali ste sa mnogo energije?- Ušao sam u meč i sa više energije nego obično. Hvala navijačima. Biće još puno utakmica protiv Partizana.