samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Bane Ivanović: Ako ne budemo bolji od Danske, Jermenije i Albanije, onda i nismo za EP! By: [Glasnik] Date: Februar 24, 2014, 09:15:16

Bane Ivanović: Ako ne budemo bolji od Danske, Jermenije i Albanije, onda i nismo za EP!

DA je mogao da bira, kapiten Srbije Branislav Ivanović ne bi odabrao drugačiju grupu nego što je ova koju je odredio žreb kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. As Čelsija nije izneo ovu konstataciju zbog imena rivala u Grupi I, već zbog kvaliteta ekipa, jer niko neće lako osvajati bodova, pa samim tim neće biti ni mnogo šansi da se oni olako prosipaju. Svaki meč će biti skoro kao finale.- Mi želimo da se plasiramo na Evropsko prvenstvo i imamo grupu koja će nam dati realnu sliku vrednosti tima i pokazati šta možemo da očekujemo u Francuskoj. Portugalija je blagi favorit u odnosu na nas i Dansku, a mi smo objektivno jači od Jermenije i Albanije. Ali, sve to treba da pokažemo na terenu. Iskustvo iz prethodnih kvalifikacija govori nam da su kvalifikacije duge i da treba biti pravi od početka do kraja – ocenjuje Ivanović.Portugalci su Ivanoviću ostali u lepoj uspomeni, jer ih je 2007. „upecao blinkerom“ u Lisabonu (1:1), baš kao što po lošem pamti Jermene zbog onih 0:0 u Jerevanu.- Teoretski bih možda i voleo da se Portugalci odlepe od ostalih jer bi u tom slučaju mi mogli lakše da dođemo do drugog mesta. U situaciji kad prva dva mesta vode direktno na prvenstvo, a treći ide najmanje u baraž, onda je realno očekivati da se plasiramo za EP.Dueli s Albanijom, zbog mogućih političkih tenzija, neće opteretiti selekciju Srbije, smatra kapiten „orlova“.- Iskreno, ne razmišljam na taj način. Niti bi trebalo da se opterećujemo bilo čim što nema veze s fudbalom. Verujem da će Albanci imati veći pritisak nego mi, jer smo ipak kvalitetniji. U svakom slučaju, znamo koliko vredimo, pa ako ne možemo da budemo bolji od Danske, Jermenije i Albanije, onda i nismo kvalitet za Evropsko prvenstvo – iskren je Ivanović.DRULOVIĆ JE ŠEFLjUBINKO Drulović će kao v. d. selektora voditi tim u prijateljskom meču protiv Irske u Dablinu, 5. marta, a Ivanović jasno kaže da svaki reprezentativac mora da poštuje kodeks ponašanja u nacionalnom timu.- Kod nas ne sme da postoji razlika da li je selektor privremeni ili na duži period. Drulović je za nas šef i imaće puno poštovanje, kao i svaki drugi pre njega i oni koji dođu posle njega. Biće kako on kaže i tačka. Na nama je da iskoristimo i ovaj meč s Irskom, ali i naredna tri-četiri da se potpuno pripremimo za kvalifikacije – ističe Ivanović.