samo-opusteno Religija
Pages: 12
Верска мржња By: Knez Danilo II Date: Maj 26, 2008, 23:56:02
Удар на Српску православну цркву

Верска мржња или не?

НОВИ САД- Новинарка радија 021 Тијана Савков оптужила је Српску православну цркву за  „благосиљање оружија и ратних профитера и педофилију“, који по њеним речима „доминирају  над институцијом званом Српска православна црква“.

Патријарх Павле који се налази на самрти, оптужује се да „ је његово питање подвижништва одвојено од питања морала“.

Текстови и речи мржње усмерени према Српској православној цркви углавном се не санкционишу у аутономној покрајини Војводини. Апел самог патријарха из 2006 године, упућен покрајинским властима, да се престане са нападима на СПЦ у покрајини, остао је без ефекта.

Лепљење налепница, писање графита, напади на имовину и црквена лица СПЦ, као и промовисање књига које шире мржњу према СПЦ узимају у аутономној покрајини Војводини великог маха и само бројност Срба осујећује њихову ескалацију и спречава прелазак острашћених анти-православаца са речи на голу физичку силу.

Напади на СПЦ и православне Србе у Војводини настављају се несметано, без икакве реакције државних органа, који у покрајини Војводини имају све мање ауторитета, док покрајински органи преузимају све више ингеренција правећи државу у држави.

Након објављивања ове вести добили смо поруке претеће садржине. У једној од њих се СПЦ назива фашистичким лобијем чије свештенике треба похапсити и побити.

Re: Верска мржња By: NiKooLaa Date: Jun 08, 2008, 12:15:58
Svaki oblik mrznje mi je odvratan ali da neko nekoga mrzi zbog religije to stvarno ne mogu da shvatim....
ali primitivci su na sve strane tako da pokusavam da ignorisem tako neshto...

Re: Верска мржња By: MarkoKg Date: Jun 11, 2009, 10:29:20
Svaki oblik mrznje mi je odvratan ali da neko nekoga mrzi zbog religije to stvarno ne mogu da shvatim....
Slazem se, tako nesto mi nije shvatljivo...
Re: Верска мржња By: wax Date: Septembar 06, 2009, 13:12:11
ni meni
Odg: Верска мржња By: Spark79 Date: Novembar 23, 2010, 01:18:15
Verska mrznja je kada B92 napada Srbe pravoslavce.Eto to ti je verska mrznja. :8
Odg: Верска мржња By: StevenHoking Date: Januar 29, 2012, 17:01:02
Samo se nama plasira ta "nije ljudski mrzeti" parola, a pogledajte kako Jevreji, Muslimani i ostale manjinske religije ispoljavaju (i to vrlo direktno) mržnju prema ostalim religijskim zajednicama, pa i vrlo jaku mržnju prema Hrišćanstvu.

Odg: Верска мржња By: Karudijan Date: Januar 29, 2012, 17:39:31
Ima jedan lep citat oca Tadeja,a to je:
Kakve su ti misli takav ti je život.
Odg: Верска мржња By: NiKooLaa Date: Januar 29, 2012, 19:51:44
Samo se nama plasira ta "nije ljudski mrzeti" parola, a pogledajte kako Jevreji, Muslimani i ostale manjinske religije ispoljavaju (i to vrlo direktno) mržnju prema ostalim religijskim zajednicama, pa i vrlo jaku mržnju prema Hrišćanstvu.

A kao nema hrišćana koji otvoreno mrze pripadnike drugih religija? Takvih će uvek biti.
Mržnja nije u skladu sa hrišćanstvom a ni u skladu sa drugim religijama (bar za većinu široko-prihvaćenih religija znam) i potpuno mi je neshvatljivo da neko mrzi čoveka samo zato što je pripadnik druge religije.
Odg: Верска мржња By: StevenHoking Date: Januar 29, 2012, 22:07:07
A tebe ako neko mrzi ti ćeš šta...njega da...voliš, ne razumem?
Ako neko prema tebi oseća netrpeljivost koju pritom i ispoljava, prirodno je da ćeš i ti njega mrzeti.
Ako je npr u kuranu otvorena mržnja prema muslimanima i hrišćanima ja ne znam o čemu pričamo:
Citat
“Muslimani su najdivlje životinje…”

“Budite milosrdni jedni prema drugima, ali budite surovi prema muslimanima”

“Kako su izopačeni muslimani!”

“Otkinite glave muslimanima,kao i prste s ruku”

“Ratujte s muslimanima koji su vam blizu”

“Muslimanski nasilnici bi se trebali ubiti ili razapeti”

Odg: Верска мржња By: Ventus Date: Januar 29, 2012, 22:09:19
A tek deo kurana o dzihadu? Uostalom pogledati samo stanje u muslimanskim drzavama ko samo vlada i kakva su prava zena tamo ugrozena. Niko prstom da mrdne iz medjunarodne zajednice, samo daj naftu.
Odg: Верска мржња By: StevenHoking Date: Januar 29, 2012, 22:11:27
Ne znam tačno na koji deo misliš pošto nisam iskreno čitao Kuran, samo neke njegove delove koje sam našao, ali vrlo rado bih čuo ako ima još nešto zanimljivo po tom pitanju.
Odg: Верска мржња By: Ventus Date: Januar 29, 2012, 22:12:56
Nisam ni ja citao, ucio iz istorije  wink

Kod: [Izaberi]
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%8F%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B4
Odg: Верска мржња By: StevenHoking Date: Januar 29, 2012, 22:27:26
Aha, mislio sam da misliš na neki posebni deo koji se odnosi na to u samom Kuranu.
Naravno, sam džihad dovoljno govori o mržnji i netoleranciji - sveti rat kao pojam sam govori za sebe.
Odg: Верска мржња By: NiKooLaa Date: Januar 29, 2012, 22:36:22
Ne vidim razlog da nekoga mrzim dok mi taj neko ne stane pod hlad.
Ne mogu imati prosto neki osećaj mržnje prema nekome (tj prema grupi muslimana u ovom slučaju) na osnovu nekih pojedinaca ili na osnovu te konstatacije da njima u Kuranu piše to i to (ako uopšte piše, sad googlam i ne nalazim konkretan podatak o tome).

Inače, da li možda slučajno primećuješ kontradiktornost u svojim stavovima koje ispoljavaš iz teme u temu - u jednoj temi pričaš nešto o toleranciji a u drugoj pričaš o tome kako je nirvana (ili budizam) citiram "najgluplja religija". Gde je tu tolerancija?
Odg: Верска мржња By: StevenHoking Date: Januar 30, 2012, 17:53:35
Neću ja da ispravljam Krive Drine, tvoji stavovi su tvoja stvar.
Postoje različiti tipovi tolerancije, ja roleranciju prema ljudima koji mene mrze nemam.