samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Zvezda bez Ninkovića protiv Javora: Osećam se užasno, zašto je baš sada ovo moralo da se desi By: [Glasnik] Date: Februar 17, 2014, 19:15:05

Zvezda bez Ninkovića protiv Javora: Osećam se užasno, zašto je baš sada ovo moralo da se desi

ZVEZDA je primorana da poteru za vodećim Partizanom počne bez Miloša Ninkovića! Jedan naizgled bezazlen sudar s igračem Smedereva doveo je do jake kontuzije desnog kolena, zbog koje će ključni igrač manevra crveno-belih morati da miruje sedam dana. Ninković će sigurno propustiti subotnju premijeru protiv Javora na “Marakani”, a pod znakom pitanja je i njegovo učešće u drugom prolećnom kolu u Jagodini.  – Osećam se užasno – utučenim glasom kaže Ninković. – Ne mogu da verujem da se baš meni dešavaju ovakve stvari. Zar sad kad sam od 16. decembra u punom treningu. Sad kad sam spreman da bez ikakvih problema u visokom ritmu izdržim 90 minuta. Zašto je baš sad ovo moralo da se desi?! Neću moći da igram protiv Javora, a za Jagodinu ćemo videti. Nadam se da će do tada sve biti u redu.  Utakmica s Ivanjičanima biće tek druga koju Zvezda igra bez Ninkovića, pošto je poslednji jesenji duel protiv Vojvodine (2:1) propustio zbog povrede istog kolena. Tri dana ranije, u Kup utakmici protiv Novosađana (1:3), kreativnom vezisti naprsla je hrskavica, pa je morao da miruje 12 dana pre nego što je počeo s individualnim treninzima.RAKIĆ POSLE 323 DANA! NAVIJAČE Zvezde može da raduje i uspešan povratak Đorđa Rakića posle sedam meseci pauze zbog operacije ukrštenih ligamenata kolena. Iskusni napadač je za 20 minuta protiv Smedereva prikazao odličnu igru i postigao gol posle čak 323 dana posta! Rakić je poslednji put bio strelac 30. marta prošle godine, u dresu katarskog Al Arabija.  – Srećom, sada je u pitanju samo jači udarac i nije stradala hrskavica kao prethodni put u decembru. Posle utakmice sa Smederevom nisam osećao toliko jak bol, ali se ujutro pojavio otok i morao sam na ultrazvuk. Iskreno, uplašio sam se da će mi doktori reći kako moram da pauziram mesec ili više. Ali, i ovih nedelju dana bez treninga teško mi pada. Umesto da se spremam za nastavak prvenstva i da igram protiv Javora, ja ću svaki dan morati na terapije – konstatuje Ninković.  Ubedljiva pobeda od 4:1 i na momente izuzetno dobra igra crveno-belih na generalnoj probi protiv Smedereva tako je potpuno pala u drugi plan. Taman kada je pomislio da sve ide po planu i da su se sve kockice složile, trener Slaviša Stojanović sada će morati da posegne za prinudnim rešenjem. Povreda Ninkovića neće dovesti do promena u formaciji, ali će verovatno uticati na to da Darko Lazović ipak ne počne meč s Javorom na klupi.  Oporavljeni dribler, koji se na teren vratio u velikom stilu, trebalo je da u prvom prolećnom kolu uđe u nastavku, ali će sada i on biti među starterima. To će dovesti do pomeranja Nejca Pečnika na levo krilo i samo učvrstiti odluku Zvezdinog šefa stručnog štaba da sezonu nastavi u sistemu 4-4-2, s Daudom i Mrđom kao ubojitim tandemom u špicu napada. Njih dvojica su u nedelju potvrdili da su u formi, lako ulaze u šanse (Dauda čak šest puta, a Mrđa tri), s tim da su samo jednom pogodili mrežu (Mrđa u 4. minutu).  Kapiten Milijaš i Kovačević su sigurni u sredini manevra, dok će u odbrani trener Stojanović morati da reši jednu dilemu. Naime, pošto Mijailović ne može da igra zbog žutih kartona, potrebno je prinudno rešenje za poziciju levog beka gde se Nenadić protiv Smedereva nije proslavio. Poslednjih 20 minuta na toj poziciji je igrao desni bek Petković, a njegovo mesto zauzeo je novajlija Cilinšek. Možda upravo ova kombinacija zaigra protiv Javora, uz nepoznanicu i po pitanju štoperskog para. Naime, Pavićević je zbog bola u tetivi propustio “generalku”, pa su igrali Kelhar i Krneta. Ako se iskusni Crnogorac oporavi, jedan od njih dvojice biće prekobrojan.  Pred Slavišom Stojanovićem su još četiri dana uigravanja ekipe i traženja pravog rešenja. Ono što je jedino sigurno, biće lišen pomoći Miloša Ninkovića i Nikole Mijailovića. MALER ZA MALEROM  OTKAKO je ostvario san i zaigrao za Crvenu zvezdu, Miloša Ninkovića stižu maleri u nizu. Prvo je 26. oktobra, na utakmici s Radničkim u Nišu, “zaradio” posekotinu i šavove na čelu, zbog čega je do kraja jeseni igrao sa zaštitnom kacigom. Samo dve sedmice kasnije na Vračaru, u žestokom okršaju s Radom, mladi Stanojević je Ninkoviću laktom razbio nos, ali je Zvezdin “33″ nastavio meč do kraja. Konačno, 4. decembra u Kupu protiv Vojvodine Milošu je naprsla hrskavica, a u nedelju je zaradio jak udarac u isto, desno koleno.