samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Đoković čvrsto na zemlji: Nikada ne zaboravljam odakle dolazim By: [Glasnik] Date: Februar 10, 2014, 00:17:01

Đoković čvrsto na zemlji: Nikada ne zaboravljam odakle dolazim

ODBRANA titule pojam je sa kojim se Novak Đoković susreće iz sezone u sezonu, ali juriš na novi pehar u Dubaiju imaće posebnu draž za našeg tenisera. Ako stigne do pehara na ATP turniru iz serije 500, koji počinje 24. februara, osvojiće svoju petu krunu u ovom gradu u Emiratima. Time bi izjednačio rekord Rodžera Federera po broju titula u Dubaiju, ali bi u isto vreme oborio sopstveni bilans po broju pehara na jednom takmičenju – četiri puta je bio najbolji i na Australijan openu. Na putu ka tom ostvarenju stajaće mu upravo legendarni Švajcarac, ali i Huan Martin Del Potro, Tomaš Berdih, Žo Vilfrid Conga i drugi.  – Pritisak je nešto što je uvek prisutno u karijeri vrhunskog sportiste. Osećam da se od mene uvek očekuje najviše. Ipak, doživljavam to kao nešto što je normalno i uobičajeno u tenisu. Sa tim moramo da se nosimo, prihvatimo i iskoristimo na što bolji način – rekao je Đoković za “Galf njuz” iz Emirata.  Novak je objasnio i da je pritisak svojevrsna privilegija.  – Naravno da jeste, jer to znači da radite nešto što se ceni. Što ljudi smatraju da je važno. Uvek sam maštao da se takmičim na ovom nivou, i zato uživam u svakom trenutku provedenom na terenu.  Naš teniser je svestan koliko je mentalni balans bitan u tenisu.  – Tenis je mentalna igra. Veoma je dinamična. Sve se dešava jako brzo. Jedan ili dva poena mogu da odluče, i zato morate stalno da ostanete fokusirani i da pazite na ono šta radite.  Arapski mediji su primetili i da je Novak uvek dostojanstven u pobedi ili porazu, kao što je bio slučaj u Australiji, gde je ispao od Vavrinke. Đoković je na kraju turnira tvitovao i čestitao Stanislasu na osvajanju titule, što se ne viđa često u modernom sportu.  – Važno mi je da ostanem čvrsto na zemlji, da ne zaboravim odakle dolazim, i da budem zahvalan na životu koji imam – zaključuje naš teniser, koji se trenutno nalazi u Monte Karlu, gde trenira sa Marjanom Vajdom i Viktorom Troickim.