samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Obradović: Odbrana u prvom delu sezone nije najbolje funkcionisala By: [Glasnik] Date: Februar 09, 2014, 12:07:36

Obradović: Odbrana u prvom delu sezone nije najbolje funkcionisala

PARTIZAN je jesen završio sa bodom prednosti u odnosu na večitog rivala i čak 12 primljenih golova, što je jedan od najslabijih rezultata poslednje linije crno-belih nekoliko godina unazad. Najiskusniji član poslednjeg bedema Milan Obradović i ne pokušava da se sakrije iza klasičnih fraza, već priznaje da proleće mora da donese daleko “zategnutiju” odbranu. – Kritike su bile opravdane. Kada se vidi koliko smo golova primili moramo da budemo realni i priznamo da nismo bili pravi. Svi koji prate fudbal vide te greške i to je nešto od čega ne možemo da pobegnemo. Ipak, ne bi trebalo zanemariti činjenice da je tim na početku sezone ostao bez Ivanova, stožera odbrane, i da kasnije zbog brojnih pehova nikako nismo uspevali da pronađemo pravi model – kaže Obradović. Tokom bogate igračke karijere Obradović je sa podjednakim uspehom igrao i na poziciji štopera i uz desnu aut liniju. Minule jeseni iz nedelje u nedelju je dolazio u situaciju da mora da zatvara “rupe”. DA SAM MOGAO POD TRAVU…  ČEKAO je Milan Obradović toliko godina da omiriše barut srpske svetkovine fudbala, a kada je dočekao epilog je bio kao iz najgoreg košmara. Derbi odigran jesenas na Marakani je u njegovim mislima potisnut daleko, daleko, ali za sva vremena ostaće upisano da je baš Obradović autogolom odlučio pobednika 145.derbija. – Da sam mogao ispod trave bih propao u tom momentu. Ako je nešto dobro u celoj priči to je što se taj autogol dogodio meni, a ne nekom od mlađih igrača. Tada su se trudili da mi pruže podršku, a ja sam video strah u njihovim očima, strah od toga da je moglo njima da se desi i strah od poraza. Ekspresno sam uspeo da potisnem taj nesrećan gol iz misli u čemu mi je mnogo pomogla porodica, pre svega kćerkica. – Nemam problem da igram na bilo kom mestu u timu i uvek ću dati 100 odsto. Problem je u tome što su mi ta česta pomeranja više smetala na taktičkom planu.Drugačije je okretanje, postavljanje, prijem lopte. Jesu to neke sitnice, ali mogu da odlučuju.  Ekipa je značajno pojačana tokom zime, ali iskustvo Milana Obradovića govori da bi svaki vid euforije mogao da bude kontraproduktivan. – Ovo je sasvim drugačija ekipa od one jesenas. Moramo da se izbalansiramo, prilagođavamo se na rad sa novim trenerom, pred nama je 15 ozbiljnih utakmica. Zbog svega toga ne smemo nijednog trenutka da pomislimo da će biti lako. Sve zavisi od nas i moramo da budemo uvek svesni da predstavljamo Partizan i da po snegu, kiši ili vrućem terenu uvek idemo na pobedu.  Ukoliko Partizan dođe do istorijske sedme uzastopne titule, sledi novi pokušaj da se ostavi značajniji trag na evropskoj sceni. Odmah pri pomenu te teme Obradović vrti glavom uz primetnu dozu neverice.  – Realno naše šanse u Evropi su male. Nemamo kontinuitet, a da je drugačije bili bi sigurni učesnici bar Lige Evrope samo sa igračima koji su otišli u poslednjih godinu dana. Nažalost, situacija je takva da klub nema novca da zadrži mlađe igrače i čak nema ni najava odakle bi mogla da se pojave neophodna sredstva.  Poslednji primer neminovne i konstantne prodaje talentovanih momaka je Miloš Jojić. Obradović smatra da bi njegov primer mogao značajno da utiče i na ostale mlađe igrače.  – Izuzetno mi je drago zbog Jojića. Veliki je radnik, profesionalac, ima glavu za tako jak klub i ne sumnjam da je zaslužio da ode u tako veliki klub, jer se u Bundes ligu ne ulazi slučajno već posle temeljno odrađenog skautinga. To je dobro za Partizan, za Jojića, ali i za ostale mlade igrače da vide dokle mogu da stignu. Jedino što mi smeta je činjenica da taj transfer u javnosti možda nije ispraćen na najadekvatniji način, valjda ne znamo da se radujemo tuđoj sreći.  Ugovor sa Partizanom je na snazi do leta. U ovom trenutku još nema ni naznaka šta će se dešavati posle juna.  – Najkorektnije bi bilo sa moje strane da vidim u junu kakva je situacija, da li i dalje mogu da pomognem. Ako budem potreban i zdrav lako ćemo se dogovoriti – završio je Obradović.  TREĆA CRNO-BELA SREĆAISKUSNI defanzivac je u svet fudbala ušao kod Florijana Matekala sa samo sedam godina, ali je to bilo samo upoznavanje sa onim što je kasnije postalo život Milana Obradovića. Do letošnjeg dolaska u Humsku imao je dva neuspela pokušaja prelaska u redove kluba za koji navija od malih nogu.  – Prvi kontakt je ostvaren još u vremenu dok sam igrao za Obilić. Tadašnji direktor Partizana me je držao na oku, ali se nisu poklopile kockice. Pre dve godine kada je Stanojević bio trener dobio sam poziv za dolazak u Humsku, ali predsednik Metalista nije hteo da me pusti. Letos sam odbio da potpišem ugovor sa Arsenalom iz Kijeva koji se u međuvremenu ugasio. Posle meča sa Širakom pozvao me Saša Ilić, ubrzo je i Nađ odreagovao i tako sam konačno ostvario dečački san – objašnjava Obradović.  ŠALA SAMO VAN TERENA  NA terenu i van njega štoper crno-belih deluje potpuno drugačije. U slobodno vreme spreman je za šalu sa znatno mlađim saigračima, ali kako kroči na teren bez obzira da li je u pitanju trening ili utakmica ozbiljnost se iste sekunde popne na maksimum.  – Navikao sam tokom 12 godina provedenih u inostranstvu da na terenu dajem maksimum, ali i uvek tražim maksimum od saigrača. Tu nema kompromisa, odstupanja ili bilo kakve šale. To je naš posao, od toga žive naše porodice. Kada u ekipi imate toliko mlađih igrača morate da budete i diplomata, da razumete mladalačke greške,svi smo mi prošli kroz tu fazu.