samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Lazović: Strah ne postoji, uželeo sam se fudbala By: [Glasnik] Date: Februar 07, 2014, 00:17:13

Lazović: Strah ne postoji, uželeo sam se fudbala

NEMA utakmice od početka Zvezdinih priprema na kojoj Darko Lazović nije bio jedna od centralnih figura. Ulaskom u igru protiv Slobode (3:0) povukao je do tada bezidejni tim ka pobedi i bio okidač za brzi rafal u mreži Tuzlaka. Posle osmomesečnog odsustva zbog operacije ukrštenih ligamenata kolena, Lazović se vraća upravo onakav kakav je potreban Zvezdi – odvažan, hitar i konkretan – jasno pokazujući koliko je jesenas nedostajao ekipi i da bi na proleće mogao da bude adut za ostvarenje klupskih ambicija. – Samo ja znam koliko mi je nedostajao fudbal ovih osam meseci i koliko sam jedva čekao da se vratim na teren. Želja za uspehom mi je velika, ali neću da unapred govorim o tome šta će biti na proleće – odmereno kao i uvek kaže Lazović u razgovoru za “Novosti”. Ima li posle teške povrede straha prilikom duela, sprinta ili šuta? Javlja li se bol u kolenu? KOPAR – NAJTEŽI TEST  CRVENA zvezda će u subotu imati najjaču proveru na pripremama u Sloveniji. Rival je Kopar, drugoplasirani tim tamošnjeg šampionata, a utakmica na stadionu “Bonifika” počinje u 15 časova. Do povratka za Beograd, ekipu Slaviše Stojanovića testiraće i Gorica (četvrta u slovenačkoj ligi), s kojom je duel zakazan za 12. februar. – Ne, apsolutno ne osećam strah i sto posto sam fokusiran na igru. Postoji s vremena na vreme mali bol usled promene podloge na kojoj treniramo ili igramo, a i to je prirodno kad se “izlazi” iz teške povrede. Da li ste spremni da preuzmete ulogu ključnog igrača u borbi za titulu? – Do cilja se stiže samo timski, a ne kroz pojedinačni učinak. Zato mi je najvažnije da pružim maksimum za ekipu i pomognem saigračima, a dobra timska igra uvek “izbaci” pojedinca. Nebitno je da li ću to biti ja ili neko drugi, važno je samo da Zvezda pobeđuje. Kakvi su utisci posle pobede protiv Slobode (3:0) i kako ocenjujete vašu igru? – U prijateljskim mečevima na pripremama ne treba mnogo obraćati pažnju na rezultat, mada je za atmosferu u ekipi svaka pobeda dobra. Važno je da se uigravamo i fizički spremamo za nastavak sezone. Polako idem ka formi, ali neću da govorim o sebi. Neka to drugi rade. Nadam se da ću biti sve bolji kako se bliži početak proleća. Menjate formacije tokom meča, utisak je da najbolje funkcionišete kada su uz vas Pečnik i Mrđa? – Formacija je tema za šefa, ali priznajem da mi odgovara sistem s jednim napadačem. Ponavljam, nije moje da pričam o tome. Koliko će raznovrsnost u igri značiti u borbi za titulu? – Uvek je dobro kad imaš više rešenja i taktičkih mogućnosti. Verujem da ćemo to koristiti tokom sezone – konstatovao je Lazović. Kako ste uspeli da stvorite pozitivnu atmosferu, uprkos svim problemima koji klub opterećuju? – Istina je da su problemi oko nas i da nas realno opterećuju. Ali, stvorili smo grupu koja razmišlja samo o osvajanju titule i to nam je glavni cilj. Neka svi drugi rade svoj posao i mi ćemo uraditi svoj – poručio je Lazović.