samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Devojci davao tablete za abortus, a rekao da su vitamini! By: [Glasnik] Date: Januar 29, 2014, 16:02:24

Devojci davao tablete za abortus, a rekao da su vitamini!

AMERIKANAC Džon Velden osuđen je na skoro 14 godina zatvora. Ovaj muškarac sa Floride je svojoj tadašnjoj devojci, koja je bila u drugom stanju, davao tablete za koje joj je rekao da su vitamini, a ispostavilo se da je reč o medikamentima koji su izazvali gubitak ploda. Velden (28) je, naime, bio u dve uporedne veze, pa se plašio da će njegova druga devojka saznati za trudnoću.   Remi Džoi Li (27), je ubrzo po početku veze sa Džonom (28) ostala u drugom stanju. Abortus se dogodio posle sedam meseci veze. On je u isto vreme bio u petogodišnjoj vezi sa drugom ženom. – Rekao mi je da je završio vezu sa Tarom. Nikada nismo koristili  kondom, govorio je da me voli – kazala je Remi Džo. Međutim, kada je Veldenu rekla da je u drugom stanju, njegova reakcija je bila sve samo ne – sreća. Pitao ju je da li je ozbiljna, molio je da to ne radi, da prekine trudnoću, ili će biti uništen. Kada mu je Remi rekla da će da zadrži bebu, Džon ju je odveo na pregled u očevu kliniku, koji je ginekolog. Bila je u drugom mesecu trudnoće kada joj je rekao da navodno ima blagu infekciju i da mora da pije antibiotike. – Mislila sam da mi daje amoksicilin i vitamine – rekla je Remi. Jednog dana na putu do posla, mlada žena je osetila jako probadanje u stomaku. Prebačena je u bolnicu, gde su joj rekli da je izgubila bebu. Tek tada su lekari shvatili kakve je pilule uzimala. Velden je pred sudom priznao da je falsifikovao očev potpis i tako nabavio pilule koje su izazvale abortus. Zatim je na pakovanje nalepio etiketu antibiotika i ubedio devojku da ih popije. Kada je saznala za neverstvo i zločin svog momka, druga devojka – Tara je odlučila da prekine svaki kontakt sa njim.