samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
(Ne)krunisani kralj Šefik: Šutirao sam iz očaja i samo što nisam pao u nesvest By: [Glasnik] Date: Januar 28, 2014, 13:15:29

(Ne)krunisani kralj Šefik: Šutirao sam iz očaja i samo što nisam pao u nesvest

Nepravda. Ne prema Radničkom, ni prema Crvenoj zvezdi, nego prema Denisu Šefiku. Potez, gol decenije u drugi plan je potisnula rasprava da li je šutnuo kako treba i da li je lopta napustila šaku delić sekunde pre sirene. Za razliku od desetina utakmica nekada naše reprezentacije, a sada Zvezde, koje je rešavao bravurama ispred mreže, slavni golman je dočekao da utakmicu, i to za trofej, reši kao strelac.Ironija u svemu je to što je Šefik bacio loptu ka kolegi Zdravku Radiću, onako reda radi, vidno iznerviran propuštenom prilikom da se pitanje osvajača Kupa Srbije reši mnogo ranije.- Bio sam mnogo nervozan. Šutnuo sam onako, iz očaja. Lopta je išla po vodi nekiih desetak metara i ušla u mrežu iza Radićevih leđa – kaže Šefik.NEOSVOJIVA TVRĐAVA  Radnički je izgubio sve utakmice na Tašmajdanu. Zvezdin golman kaže da u svemu značajnu ulogu imaju navijači.  – I ranije su nam davali vetar u leđa, ali zaista ne znam kako bismo pobedili da nije bilo njih. Stvarno ne bi valjalo da smo izgubili. Ovakav ambijent je ponovljiv, samo na Tašmajdanu.  U svakom sportu u kojem postoje golmani, sudbina čuvara mreže je slična. Od junaka do tragičara, u deliću sekunde.- Radić je u ovom trenutku golman u najboljoj formi u našoj ligi. I eto, desilo mu se da primi onakav pogodak. Znam koliko mu je teško.Tokom karijere, odbranio je hiljade udaraca protivničkih igrača. Da li je ikada savladao kolegu s druge strane bazena?- Jesam, jednom. Bilo je to 1996. u prijateljskoj utakmici, mislim da je to bio nekakav turnir. Naravno, sa ovim u nedelju to ne može da se poredi.Svih 14 ljudi u vodi i hiljade okolo su skamenjeni gledali let lopte. Kada je završila iza Radića, i kada su sudije pokazale da je gol regularan, Šefik nije krio emocije.- Kada sam video da lopta ulazi u gol, samo što nisam pao u nesvest! Lopta je imala nekako čudnu putanju, išla je po vodi desetak metara. Neverovatno, zaista.Šefik sasvim smireno govori o toku velikog finala.- Bilo je više perioda naše loše igre, nego dobre. Pobedili smo, ali nismo dobro odigrali. Timu kao što je Radnički ne smete da pružite šansu da se vrati. Isto važi i za njih, kada smo mi s druge strane. Ako bismo uporedili naše izdanje sa onim iz revanša sa Pro Rekom, ili proletos, iz finalne serije plej-ofa, ovo je bilo mnogo lošije.Za razliku od rivala, Crvena zvezda nema priliku da kroz jake utakmice gradi vrhunsko izdanje. Vaterpolo je upravo po tome specifičan. Oštri dueli neminovno proizvode umor, ali pre svega podižu ekipu.- Nedostatak jakih utakmica je razlog naše lošije partije. Za razliku od Radničkog, ne igramo Ligu šampiona i mnogo mi je žao zbog toga. Pitaćemo se mi još tokom ove sezone. Partizan je trenutno ispod nivoa Kragujevčana i nas – rekao je Denis Šefik.