samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Brašanac: Ostao sam u Partizanu zbog Nikolića By: [Glasnik] Date: Januar 28, 2014, 13:15:27

Brašanac: Ostao sam u Partizanu zbog Nikolića

Novi ugovor bi trebalo da mu da sigurnost, velika konkurencija na poziciji zadnjeg veznog ga motiviše na dodatni rad za mesto u timu. Iako, činjenica je, Darku Brašancu nikada nije nedostajala radna navika, jasno je da će kao i svi ostali prvotimci morati da pronađe svoje mesto pod suncem u planovima trenera Marka Nikolića. Momak iz Čajetine je umalo napustio Humsku, ali su ga upravo uveravanja novog šefa struke ubedila da promeni odluku i pomogne timu u borbi za novu titulu. Nikolić je Darka Brašanca nazvao „sadašnošću i budućnošću kluba”.- Drago mi je zbog tih reči, one su umnogome kumovale da produžim ugovor. Razmislio sam dobro o svemu, postojala je i dilema zbog male minutaže u prošlosti, ali sam posle razgovora sa trenerom Nikolićem i sportskim direktorom Albertom Nađem odlučio da ostanem. Iz ove perspektive mi se čini kao dobar potez, ali videćemo šta budućnost donosi. NA TARI SE SLIKAO SA SALETOM  Dok je živeo u rodnoj Čajetini, Darko Brašanac nije propuštao priliku da tokom priprema gleda treninge i utakmice Partizana na Tari i Zlatiboru, jer je veliki navijač kluba.  – Sećam se da sam se fotografisao sa Sašom Ilićem, Lotarom Mateusom i mnogim drugim igračima iz tog perioda. Kada god su dolazili na Taru na pripreme, gledali smo treninge i utakmice i na pomenutoj planini i na Zlatiboru. Skupljao sam kasnije u omladinskoj školi lopte, tražio dresove prvotimcima, to je bio doživljaj za sve nas klince – otkriva Brašanac.Da li igračima koji prođu omladinsku školu Partizana lakše da se naviknu na zahteve prvog tima?- Jeste, jer nas već od prvog dana u školi uče da svaku utakmicu, bilo prijateljsku, turnirsku, revijalnu ili takmičarsku – moramo da pobedimo! Uče nas i da budemo, pre svega, dobri ljudi. Svesni smo šta znači nositi dres Partizana, kao se nositi sa pritiskom i da u svakom momentu predstavljate klub, jer vas prati armija navijača i cela zemlja. I, pored male minutaže u klubu, igre u mladoj reprezentaciji su bile vaša najbolja preporuka. Slažete li se?- Otkako je formirana generacija `92. godišta, imao sam podršku iz nacionalnog tima, redovno sam pozivan. Kvalifikacioni mečevi s kraja jeseni su mi doneli dosta toga dobrog, jer sam teške utakmice sa Italijom i Belgijom odigrao zaista dobro, možda baš tada uspeo da vratim i poverenje u klubu.Na vašoj poziciji ima nekoliko sjajnih igrača. Možete li da se izborite sa konkurencijom?- Istina, pored mene konkurišu Saša Marković i Nikola Drinčić. Čak i Miloš Jojić može da odigra na toj poziciji. Bolje je što je tako, konkurencija je dosta jača i jasno je da će biti teško, ali tu smo da radimo i borimo se za svoje mesto.Navijači priželjkuju nove uspehe. Možete li da im ispunite želje?- Ne treba da gledamo daleko u budućnost, već da idemo od utakmice do utakmice i da težimo pobedama ko god nam se nađe na putu. To je jednostavno obaveza koju Partizan ima prema navijačima. Tako ćemo zavisiti sami od sebe i steći realne šanse da odbranimo titulu. Pritisak postoji, ali, to je normalno i ne remeti nam planove. Mislimo već sada o Novom Pazaru i to sve u cilju da tada budemo potpuno spremni. Biće nam potrebna i podrška navijača, očekujem ih na proleće u velikom broju, pa da se na kraju, kako i minulih godina, zajedno radujemo – ističe Darko Brašanac.POPLAVA U ANTALIJIVećina fudbalera voli da trenira po kiši, ali ono što je Partizanove igrače snašlo u minula dva dana se pre može podvesti pod poplava, nego li obične padavine. Posle nekoliko sunčanih dana na početku priprema, vremenske prilike su se iznenada pogoršale i to ne samo u antalijskoj ovlasti, već i severnije, pa lokalne TV stanice svakodnevno izveštavaju o bujicama, poplavama. To su na koži osetili i crno-beli, ali i ostali timovi smešteni u hotelu „Susesi“, koji su bili prinuđeni da treniraju na jednom od alternativnih terena, kako ne bi oštetili glave u kompleksu. Tek juče se značajno smanjio intenzitet padavina, a za danas prognostičari najavljuju potpuni prestanak padavina i lepše vreme.