samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Tragičar meča Radić: Niko me ne razume, ne mogu da spavam By: [Glasnik] Date: Januar 28, 2014, 13:15:25

Tragičar meča Radić: Niko me ne razume, ne mogu da spavam

Život, a i sport su čudo. Iskusni golman Zdravko Radić je u razmaku od dvadesetak sekundi od junaka meča postao tragičar. Dva puta je uspešno intervenisao prilikom poslednjeg Zvezdinog napada sa igračem više, nakupio 11 odbrana, a poslednji šut, koji je uputio njegov kolega Denis Šefik, nije ni branio. Lopta je završila iza njega.- Bio sam maksimalno spreman i koncentrisan, ali sve se odigralo u milisekundi, lopta je visoko odskočila i nisam mogao da reagujem. Nikome ne mogu da objasnim koliko mi je teško, niti to neko može da razume – kaže Radić.Golmani uglavnom reaguju impulsivno i brane, bez obzira da li je isteklo vreme, da li je kontrafaul… Radić nije odreagovao, lopta je oskočila preko ruke i završila u golu. – Podjednako mi je teško kao što je bilo onog momenta kada sam shvatio da je Šefikov šut završio iza mojih leđa. Stalno mi je to u glavi, nisam spavao cele noći. Takve stvari se jako retko dešavaju, ali eto, meni se dogodilo – zaključuje Radić.