samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Lekićeva slavila sa Karabatićem, Dinarom, Hansenom... By: [Glasnik] Date: Januar 28, 2014, 09:17:15

Lekićeva slavila sa Karabatićem, Dinarom, Hansenom…

CRVENI tepih pod nogama kraljice srpskog i svetskog rukometa. Poput prave dive, Andrea Lekić je u čizmama sa visokim potpeticama, ogrnuta svetlucavom ešarpom, elegantnim korakom hodala ka predsedniku IHF Hasanu Mustafi dok ju je 14.000 rukometnik fanatika u Herningu ovacijama pozdravljalo. Najbolja igračica planete za 2013. godinu pamtiće taj trenutak celog života.Legende su stajale u redu da bi čestitale nagradu kapitenu reprezentacije Srbije. Za trenutak se stišala euforija oko okršaja za medalju na Evropskom prvenstvu, prva dama rukometa bila ja važnija od svih polufinalista zajedno. Zanimljivo, Andrea je, zajedno sa Sanjom Damnjanović koja igra u Danskoj, proslavila prestižno priznanje u obližnjem klubu, a na žurku su kasnije došli i novi evropski prvaci Francuzi, vicešampioni Danci, osvajači bronze Španci… Naravno, Nišlija Nikola Karabatić je među prvima čestitao Srpkinjama na svetskom srebru, Lekićevoj nagradu, a potpuno spontano se sve pretvorilo u zajedničku žurku!- Kad je ovako lep povod, najlakše deo je proslaviti – uz osmeh je poručila Andrea za “Novosti”, dok je juče čekala let za Skoplje. – Srela sam veliki broj rukometnih legendi, svi redom su mi čestitali. Naravno, prvi je ruku pružio Hrvat Domagoj Duvnjak, koji je pobedio u muškoj konkrenciji. Ceremonija dodele nagrada je bila prelepa i vrlo emotivna. Počastvovana sam što sam bila deo takvog spektakla.Kada su se svetla u dvorani pogasila, naša rukometašica je bila u centru pažnje i tokom završnog banketa. Ponovo su asovi prilazili Andrei, koja je sedela za stolom zajedno sa predsednikom RSS Velimirom Marjanovićem, generalnim sekretarom Božidarom Đurkovićem, kao našim sudijama Stojkovićem i Nikolićem.- Sanja i ja smo potom nastavile da slavimo, otišle smo u obližnji klub, gde su bili i Karabatić, Romero, Dinar, Mika Hansen… Ipak, najdraže su mi bile čestitke predsednika Svetske i evropske rukometne federacije, koji su izrazili divljenje za sve što je uradila naša reprezentacija na prethodna dva prvenstva. Zahvalila bih se još jednom svim saigračicama iz nacionalnog tima, Đera i Vardara, jer bez njih ne bih uspela da osvojim ovo priznanje – zaključila je Andrea Lekić, kraljica rukometne igre.SANJA: ANDREA, MENI PROCENAT!NAJBOLjIM igračima planete pripalo je po 10.000 evra, a Sanja Damnjanović je, naravno, “pecnula” drugaricu čim je videla iznos na ogromnom čeku.- Nismo znale da će joj pripasti i novac. Kada sam videla da je dobila 10.000 evra, našalila sam se sa Andreom i rekla joj da meni ide 1.000, jer sam sve vreme izigravala fotoreportera i izveštavala sa ceremonije dodele nagrada – uz osmeh je poručila Sanja iz Danske.