samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Zvezda se još nada Lukoviću By: [Glasnik] Date: Januar 04, 2014, 00:15:51

Zvezda se još nada Lukoviću

NOVOGODIŠNjE zatišje na „Marakani“ još traje. Iako se bliži početak zimskih priprema, ni nagoveštaj neophodnih pojačanja ne postoji. Očekivanja čelnika kluba i dalje su usmerena ka najvećoj želji prelaznog roka – Aleksandru Lukoviću. Iskusni defanzivac još nije prelomio da li će šest meseci pre isteka ugovora raskinuti saradnju sa Zenitom, a samim tim se oprostiti od većeg dela novca koji mu sleduje prema ugovoru. U Zvezdi iščekuju još jedan sastanak s Rusima i gaje nadu da će 31-godišnji Kraljevčanin izabrati fudbalsku rehabilitaciju i vratiti se u klub u kojem se afirmisao. U Ljutice Bogdana čak veruju da će Luković na prozivci, 10. januara ujutro, zadužiti crveno-belu opremu i od prvog dana početi pripreme s ekipom trenera Slaviše Stojanovića. Od njegovog konačnog odgovora zavisiće i drugi potezi Zvezdinog rukovodstva po pitanju pojačanja na štoperskim pozicijama. Prethodnih dana nekoliko imena se dovodilo u vezu s beogradskim klubom, ali osim preliminarnog razgovora s Vujadinom Savićem nije bilo konkretnih poteza. Milan Biševac će po svemu sudeći ostati Zvezdin pusti san ove zime, jer njegov odlazak iz Liona u ovom trenutku nije realan. Daleko veće šanse crveno-beli bi imali ukoliko izaberu Ognjena Vranješa, čije ime se tokom decembra spominjalo na „Marakani“. Reprezentativac Bosne i Hercegovine već se priprema u Beogradu, po programu stručnjaka za fizičku spremu Andreje Milutinovića. Vranješ je već mesec dana bez kluba, pošto je dobio raskid ugovora s Alanijom iz Vladikavkaza. Ako je suditi prema žestokom tempu kojim radi, on se potpuno oporavio posle operacije ukrštenih ligamenata i namerava da spreman dočeka početak u novom klubu. Međutim, crveno-beli zasad nisu stupili u zvaničan kontakt i trenutno su drugi u prednosti… – Razgovor s ljudima iz Zvezde nisam obavio i znam samo ono što sam pročitao u medijima. Od ranije sam u kontaktu s francuskim Evijanom, kao i s još jednim klubom čije ime nije za javnost. Sve bi trebalo da se zna narednih dana, polako i ja postajem nestrpljiv – izjavio je Vranješ za bosanske medije.