samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Zvezdi spas stigao sa penala By: [Glasnik] Date: Novembar 30, 2013, 19:16:16

Zvezdi spas stigao sa penala

CRVENA zvezda je pobedila OFK Beograd 2:1 (1:0) golom sa bele tačke koji bi mogao da naruši primirje rata saopštenjima na relaciji „Marakana“ – Humska – Terazije 35 i da ponovo otvori liniju fronta. „Romantičari“ s omladinskim sastavom nadigrali su crveno-bele, imali 1:1 i dva zicera, ali su pali s penala koji je arbitar Milan Jeremić na asistenciju Igora Stojilkovića, pomoćnika iza gola, dosudio u 80. minutu.Dauda je uputio loptu ka Draganu Mrđi, on je na leđima imao kapitena domaćih Nikolu Vasiljevića pa su obojica u međusobnom povlačenju pali na travu. Lopta je napustila teren, Jeremić ništa nije svirao sve dok mu pomoćnik nije asistirao da je prekršaj bio za najstrožu kaznu.- Nema dileme, penal je čist. Vasiljević me je povukao za dres. Igra nije oduševila, čestitam OFK Beogradu na dobroj partiji, ali je najvažnije da smo osvojili bodove – istakao je Mrđa.Očaj u očima igrača domaćina, jeza kod gostiju dok Miloš Ninković nije zaljuljao mrežu Bojana Pavlovića.POSTOJAO KONTAKT KAPITEN OFK Beograda Nikola Vasiljević priznao je posle meča da je vukao Mrđu kod penala. – Kontakt je postojao, ruke su mi bile na njegovim grudima, malo sam ga i povukao, ali ne znam baš da li je bio penal. Ne bih vruće glave da komentarišem. Suđenje je bilo korektno i siguran sam da bi arbitri isto postupili i na drugoj strani.- Nikad mi teže nije pala jedna utakmica – uzdišući je više za sebe komentarisao sportski direktor Crvene zvezde Zoran Stojadinović.Zvezda je bila nadigrana u gotovo svim elementima igre. „Vrtić“ s Karaburme zatvorio je prilaze Pavloviću, znao kako da izgradi akciju i ugrozi rivala, a jedina falinka bila je vezana za realizaciju. Gajić je izašao sam pred Bajkovića u 21. minutu, isto je učinio Čavrić u 69. minutu, ali je golman gostiju izlazio kao pobednik. Škrbić je u 88. minutu s deset metara slabo šutirao pravo u Bajkovića, iako je imao zicer za remi. Jedini blesak imali su u 55. minutu kada je Čavrić, posle pasa Ješića, s desetak metara poslao loptu iza Bajkovića za izjednačenje.Crveno-beli su imali Dragana Mrđu, koji se uz Daudu mnogo kretao, ali nije dobijao prave lopte jer su potpuno zakazali Pečnik, Gogić i Milijaš, dok je Ninković igrao na mahove. Ali, veoma dobar bio je Mijailović, kreator mnogih akcija, pa i one kod prvog gola. Na petoparcu je uz gol-aut liniju prošao Batesa i Antonova, a na njegov sjajan pas Mrđi nije bilo teško da s tri metra ubaci loptu u mrežu. Uz prečku Ninkovića sa 16 metara, dva udarca Mrđe u prvom delu i jedan Daude u nastavku, to je bilo sve od pretendenta na titulu.OFK BEOGRAD – CRVENA ZVEZDA 1:2STRELCI: Čavrić u 55. za OFK Beograd, a Mrđa u 43. i Ninković u 80. minutu iz penala za Crvenu zvezdu. Stadion: Omladinski. Gledalaca: 3.000. Sudija: Milan Jeremić (Beograd) 5,5.OFK BEOGRAD: Pavlović 6,5, Bates 6, Planić 7, Vasiljević 6,5, Antonov 6, Zdjelar 6,5, Gajić 6,5, Ješić 7 (od 84. Škrbić -), Paločević 6,5, Micevski 6,5, Čavrić 7,5 (od 73. Ivanović -).CRVENA ZVEZDA: Bajković 7, Petković 6, Lazić 5,5, Krneta 6, Mijailović 7, Gogić 6, Milijaš 6, Ninković 6,5, Pečnik 5,5 (od 62. Savićević 6), Dauda 6,5 (od 84. Kasalica -), Mrđa 7,5 (od 89. Mirić -).IGRAČ UTAKMICE: Dragan Mrđa (Crvena zvezda).