samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Krstić: Đorđević je vrlo ambiciozan, Partizan me je svemu naučio By: [Glasnik] Date: Novembar 29, 2013, 19:16:26

Krstić: Đorđević je vrlo ambiciozan, Partizan me je svemu naučio

Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije nenad Krstić je u opširnom intervjuu “Planet basketu” pričao o svojim počecima, dolasku iz kraljeva u Partizan, odrastanju, vremenu provedenom u NBA ligi, a prokomentarisao je i dolazak Asleksandra Đorđevića na klupu našeg nacionalnog tima.- Ne znam da li je to zvanično, ali, hajde da pretpostavimo da jeste. Imam veliko poštovanje prema Saši kao igraču i treneru. On je vrlo ambiciozan, želi da napravi rezultat. Đorđević, baš kao i ja, voli tim i košarku kao igru, a to je osnova da postane dobar trener – rekao je centar CSKA.Da li i dalje planirate da igrate za reprezentaciju Srbije?- Trudim se da ne razmišljam toliko daleko. Odigrao sam mnogo utakmica u nacionalnom dresu, ali videćemo šta će biti na leto. Moj motiv da igram za reprezentaciju je što volim Srbiju. Velika mi je čast što sam kapiten svoje zemlje.Dobar igrač postali ste u Partizanu. Koliko vam je u karijeri značilo to što ste bili član ovog kluba?- Partizan je klub koji je ostavio veliki trag u mojoj karijeri. Tamo sam naučio sve što danas znam. U Partizan sam došao sa 16 godina, prvi put se odvojio od roditelja… U takvoj situaciji Partizan mi je mnogo pomogao. U ovom klubu zaista vode računa o mladim igračima, ne samo kada je košarka u pitanju već i sve ostalo. Partizan je najbolja stvar koja je mogla da mi se dogodi kada sam odlazio iz Kraljeva. U karijeri ste promenili tri zemlje: Srbija, SAD i Rusija. U kojoj ste se najbolje osećali kada je košarka u pitanju?- U Srbiji sam igrao veoma mlada, a to je dobro jer igrate kod kuće. U Moskvi mi je bilo teško da se naviknem na vremensku razliku i hladnoću. Plus novi tim i bilo mi je potreban određeni period da se upoznam sa svima. Ipak, najlepše je igrati kod kuće. Tada su sasvim drugačije emocije.Ko su vam bili idoli u mladosti?- Recimo da su to bili Vlade Divac, Dino Rađa, Kevin Garnet, Tim Dankan… Pokušavao sam da ukradem neku njihovu “foru”, ali isto tako i da razvijem sopstveni stil što je više moguće. U mom rodnom gradu nismo imali priliku da gledamo mečeve NBA, tako da su nam heroji bili jugoslovenski reprezentativci iz devedesetih godina prošlog veka..Da li planirate da ostanete u Evropi ili ćete razmotriti mogućnost povratka u NBA?- Sada ne razmišljam o tome. Imam ugovor za ovu sezonu sa opcijom produženja na još jednu godinu. Ali to zavisi od odluke kluba. Nemam dugoročne planove.Protiv kog rivala vam je bilo najteže da igrate?-Šakila O’Nila, definitivno. Odigrao sam mnogo utakmica prov njega, naročito u plej-ofu. Šakila je gotovo nemoguće zaustaviti pod košem. U Evropi bih izdvojio Antu Tomića iz Barselone – rekao je Krstić.