samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Džajić: Samo titula vraća mir By: [Glasnik] Date: Novembar 21, 2013, 00:16:02

Džajić: Samo titula vraća mir

ZVEZDINA turbulentna jesen mogla bi da se završi hepiendom ukoliko se poslednje četiri utakmice dobiju. U vremenu najveće krize, lomova na svim poljima, izjava predsednika Dragana Džajića da samo „rezultati vraćaju mir u kuću“ delovala je kao stara, otrcana fraza.   Posle pobede u derbiju nad Partizanom, pa Radom, vraćenjem u realnu trku za naslov prvaka, mir je zaista zagospodario u Ljutice Bogdana. – Moja preokupacija je samo sportska, a mi u Zvezdi smo hteli da se skoncentrišemo samo na takmičenje i da ostavimo sa strane sve druge stvari. Čeka nas Sloboda, pa OFK Beograd i dva meča sa Vojvodinom. Od tih rezultata zavisi život kluba, a kad je na sportskom planu dobro, sve ostale stvari se lakše rešavaju. Bar je meni ta suština poznata, 50 i kusur godina sam u fudbalu – odmahuje rukom dok to izgovara Džajić. Preuzimanje primata u Srbiji imalo bi višestruko značenje? – Svestan sam da samo titula vraća mir. Ove godine imamo realnu šansu, imamo i tim za prvo mesto. Titula nam ne bi značila toliko materijalno, koliko moralno. Bila bi podstrek za budućnost. Zato i hoću da se do kraja jeseni bavim samo timom. Ako treba, svakog dana ću provoditi na treninzima i razgovarati sa trenerima, igračima. Po vašem mišljenju, titula je realnost?STOJANOVIĆU NIJE LAKO TRENERA Stojanovića niste smenjivali ni kada je sam pakovao kofere, kakve su sada njegove pozicije? – Nijednom treneru u Zvezdi nije lako. Ni Ljupku koji je bio prvak Evrope, pa ni Stojanoviću. On radi svoj posao, a šta će biti i kako će biti u ovom trenutku nije aktuelno pitanje. Bilo je momenata kad smo mogli da mu se zahvalimo, ali nismo.  – Naravno, mi ne krijemo da je želimo. Ja upravo insistiram na tome da ne smemo nijednog sekunda da zapostavimo takmičenje baveći se nekim drugim stvarima. Ko je selektor Srbije i sve ostale priče me ne interesuju u ovom času, jer sve moramo da uradimo kako bismo jesen završili u trci i za titulu i za pehar Kupa. Izgleda da su i igrači to shvatili? – Ja se trudim da im ne ulepšavam stvarnost, kad im nešto kažem, stojim iza svake izgovorene reči. Ako nemam argumente i pokriće, onda ne ulazim u diskusiju. A to što poneki izlaze iz koloseka, pa prete da će nas tužiti, i to nije ništa novo. Kao recimo Mladenović, kakva je situacija s njim? – Pred svim igračima sam mu rekao da nije izabrao ni pravi put, ni pravi trenutak. Razumem njegovu situaciju, ali sve je to moglo drugačije. Ako neko neće da plati Zvezdi obeštećenje, ne mora da ga plati, nije on jedini. A, život nisu samo tri godine u Zvezdi, pa ne razumem poriv da na taj način neko sebi zatvara vrata. Život ima i moralnu stranu ne samo sportsku, a ko to ne razume i ne treba mi u ekipi. Pa sve da je u pitanju i Leo Mesi.SVE ZAVISI OD KOKEZE DA li su vas potpredsednici Slaviša Kokeza i Nebojša Čović možda obavestili da će napustiti UO? – Ne, nismo pričali na tu temu, niti je moja namera da ih „čačkam“ po tom pitanju. Nije to pitanje kluba, već će zavisiti samo od njihovog ličnog izbora. Razumem i znatiželju medija, ali moja okupacija je samo sportska.  Otišlo je mnogo Zvezdine dece, hoće li im klub dati više prilika?- Već im posvećujemo veću pažnju, potpisali smo ugovore, pratimo ih pomno, omladinska škola i treneri su bili i nepravedno kritikovani, jer rezultati mlađih kategorija i broj reprezentativaca govori nešto sasvim drugo. Ima i kod tih mladih igrača nešto što ne shvataju. Ako smo ih poslali na Ub ili u Smederevo, ne znači da smo ih otpisali i sklonili, da je to znak da treba da odu. Oni tu prave greške. Ja sam prvi pobornik da neko dete sa 17 igra u prvom timu, da pet-šest naših momaka bude kostur tima, ali ako im sada fali iskustva onda je bolje da odu na kaljenje. Da dobiju negde i „batine“, kako bi znali šta ih čeka kad se vrate. Forsiranje podmlatka i trka za trofejima su često u koliziji?BORIMO SEKAKO se borite sa finansijama? – Nemam šta novo da kažem, a i ne želim da opterećujem javnost nečim što je već poznato. Sve je obelodanjeno, zna se i koliko smo dužni. Da je teško, teško je, u stvari nikad teže. Borimo se sa hiljadu stvari, sredstva usmeravamo pažljivo i na ono najneophodnije. Znam šta treba raditi na sportskom planu i svu energiju usmeravam u tom pravcu, neki drugi ljudi u klubu brinu o drugim stvarima, ali svi radimo u cilju da Zvezda ispliva iz ove situacije.  – Teško je to, ali je neophodno. Mi generalno moramo da vodimo računa o rezultatu. Da li je neko ponikao na „Marakani“ ili je stigao iz Jagodine nema veze. Zvezda je živela od svoje dece, znate da i naš generalni sponzor deo sredstava namenski usmerava u Omladinsku školu. Radimo da toj deci obezbedimo uslove za rad i život, ali su se mnoge stvari tu izmešale. Koje? – Mnogo se ljudi umešalo u odvođenju igrača. Zatekao sam priče: „Ovaj je igrač od „ovoga“ i „onoga“. Ma, ili će svi biti fudbaleri Zvezde ili neće biti tu. Nemam ja ništa protiv da fudbaler bude prijatelj sa bilo kim, ali ako će svako da nam odvlači igrače kad mu se prohte, onda ne možemo da napravimo klub. Ne mogu neki ljudi sa strane da imaju veća prava od nas u klubu! Kakvi su planovi za zimu? – Uveliko razrađujemo strategiju,  potrebna su nam pojačanja na dve pozicije. Ekipa je napravljena za kratko vreme, znamo šta nam nedostaje, gde smo tanki. Kažem, okvirni plan je napravljen, sa nekima ćemo da se pozdravimo, drugi će doći. Ipak, sve u svoje vreme, zima je duga… – neće da otkriva planove Dragan Džajić.