samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Nahbar: Pionir je evropski Medison skver garden By: [Glasnik] Date: Novembar 20, 2013, 19:15:17

Nahbar: Pionir je evropski Medison skver garden

Košarkaši Barselone su stigli u Beograd, gde u četvrtak igraju meč 6.kola Evrolige sa Partizanom. Većini igrača iz tima Ćavija Paskvala, koji su u svakom smislu favoriti na papiru u ovom duelu, poznata je atmosfera u “Pioniru” i nije im sve jedno da zaigraju pred bučnim grobarima.Jedan od boljih poznavaoca košarkaških prilika u našim krajevima jeste Boštjan Nahbar, slovenački internacionalac koji od ove sezone brani boje Barselone.- Igranje u dvorani “Pionir” posebno je za svakog košarkaša. Odrastao sam u tim krajevima, na prostoru nekadašnje SFRJ, i za mnene je igra u beogradska dvorana evropski “Medison skver garden”. Zadovoljstvo je igrati u toj hali i nosim veoma lepe uspomene iz nje. Navijači su fantastični, poznaju košarku i pamtim da me uvek na kraju meča pozdrave. Uvek sam srećan da se u Beograd vratim. Svi znamo šta nas čeka: puna dvorana i velika buka. Međutim, zna se da nijedan igrač ne voli da igra pred praznim tribinama. Idemo na pobedu koja nam je veoma važna – napisao je u blogu za sajt Evrolige Boštjan Nahbar, koji je, što mnogi ne znaju, od malena simpatizer Partizana.