samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Dauda posle godinu dana u Zvezdi: Nisam razočaran, ali nisam ni zadovoljan By: [Glasnik] Date: Novembar 20, 2013, 00:16:01

Dauda posle godinu dana u Zvezdi: Nisam razočaran, ali nisam ni zadovoljan

NI košava, ni zubato sunce nisu pokvarili dobro raspoloženje igračima Crvene zvezde. Intenzitet treninga jačao je sa snagom vetra, a malo šale i uglavnom nasmejana lica fudbalera samo su refleksija nešto manjeg pritiska posle pobeda u 145. večitom derbiju i protiv Rada. Golgeteri se hrane golovima, a prvi strelac crveno-belih Abiola Dauda sa šest pogodaka postio je u poslednje tri utakmice. Uskoro će da napuni godinu dana kao stanovnik glavnog grada Srbije, a kad podvuče crtu ne zna šta da misli. – Ne mogu da kažem da sam razočaran, ali nisam baš ni zadovoljan. Uvek može biti bolje, retko kad mogu da kažem da sam zadovoljan jer i na individualnom planu i kao tim možemo i moramo više. Da smo kao ekipa stvorili više prilika možda bi i saldo golova bio bolji. Ali sezona je duga i nisam zabrinut, u konkurenciji smo za oba trofeja i to je bitno – ističe Dauda. A ne kaje se što je u minut do 12 prošlog januara prihvatio ponudu Crvene zvezde. – Srećan sam zbog toga. Ovo je novo iskustvo za mene, izazov, jer sam stigao u klub koji uvek ima za cilj da osvaja trofeje. Sve je u redu… Pauza je prijala celom timu, pa i napadaču iz Nigerije. Kaže, odmorio je i srce i dušu pred novi talas mečeva u finišu. Pritisak nije manji iako je zaostatak za Partizanom samo bod.OBOŽAVAM MILIJAŠA KAPITEN Nenad Milijaš obožava da se šali sa Daudom, njih dvojica imaju poseban odnos. Posle treninga Milijaš je dobro nasmejao auditorijum jer je pred Arauhom i Onjilom, koji su čekali Nigerijca da ih poveze, napunio papirima njegovu „Alfu“. – Miki, Miki, šta da kažem – vrteo je uz širok osmeh Dauda. – Sve sam video. Milijaš je dobar momak, pun duha, obožavam ga…  – Malo lakše se diše, atmosfera je bolja, ali pritisak je i dalje veliki. U Zvezdi je svaka utakmica pritisak jer mora svaka da se dobije. Da nismo pobedili Rad ništa nam ne bi značila pobeda nad Partizanom. Nama je svaka nova utakmica i novi izazov, novi pritisak, novi imperativ jer je cilj uvek najviši. Crveno-belima i sve tri pobede do kraja ne garantuju jesenju titulu. – Prvo mesto zavisi i od Partizana, ne samo od nas. Zato moramo uvek da budemo fokusirani samo na naš posao. Ako ga mi budemo dobro obavili uvek ćemo biti bliži cilju. Moramo da idemo korak po korak. Trebalo bi da se sada koncentrišemo samo na Slobodu, a kad pobedimo, da razmišljamo o sledećem. Bliži se zimski prelazni rok, ponovo kolaju priče o odlasku, ali je Nigerijac po ovom pitanju „zakopčan do grla“: – Ne zavisi od mene. Ne mogu da pričam o svojim željama i da odlučujem u ime kluba. Imam ugovor, ako Zvezda bude dobila ponudu koja joj odgovara, a i meni bude korektna, onda ću otići. U suprotnom sam tu, čeka nas još mnogo izazova. Za meč sa Slobodom, trener Slaviša Stojanović neće moći da računa na suspendovanog Lazića, ali možda i na Marka Vešovića koji je povredio koleno u Luksemburgu igrajući za selekciju Crne Gore.NOVAKOV FANDAUDA je nedavno upoznao Novaka Đokovića i ponovo na društvenu mrežu postavio sliku s njim.- Ja sam njegov fan, mnogo volim da gledam tenis, posebno Novaka. Upoznao sam ga u njegovom restoranu i zaista sam počastvovan time. A moram da priznam da sam bio razočaran što ga nisam gledao minulog vikenda u Areni jer sam smetnuo s uma da Srbija igra kod kuće. Gledaću ga sigurno uživo drugi put – istakao je Nigerijac.