samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Mihajlović: Nisam se dogovorio sa Sampdorijom! By: [Glasnik] Date: Novembar 14, 2013, 19:20:04

Mihajlović: Nisam se dogovorio sa Sampdorijom!

DA li Siniša Mihajlović odlazi iz reprezentacije Srbije i preuzima Sampdoriju? Cela Evropa, povučena informacijama iz Italije i naše zemlje, tvrdi da će “orlovi” ostati bez selektora za nekoliko dana.   Jedino je strateg državnog tima vidno nervozan zbog toga, još otkako se krenulo na put za Dubai, a u četvrtak nije želeo da srpskoj javnosti decidirano objasni šta se dešava poslednjih dana i da li karijeru nastavlja u Italiji. Osim što je ponovio nekoliko starih odgovora, koji više nisu dovoljni posle svih vesti iz Đenove i nekih prećutnih odgovora u Dubaiju, Mihajlović nije dao nijednu novu informaciju, ni definitivno demantovao, niti potvrdio da će do kraja novembra postati šef struke Sampdorije. Zbog svega toga su tenzije, koje odavno postoje na liniji selektor – novinari, u četvrtak produbljene za još “dva metra”. Selektore, prvo što nas zanima je da li su istinite informacije iz italijanskih medija da ste već dogovorili saradnju sa Sampdorijom? – Ne. Nisam se dogovorio sa Sampdorijom, ali ne želim da pričam o tome, jer imamo u petak utakmicu sa Rusijom i to je važno za nas. Pa, ako imate neka pitanja što se tiče meča, razgovaraćemo. A, ako su neke druge prirode, o tome ne želim da govorim, pošto je za mene važnija reprezentacija i ta utakmica nego bilo šta drugo. Ali, malo je neobičan takav stav pošto cela Evropa piše i priča o tome? – To mene uopšte ne zanima. Rekao sam, dok sam selektor, dok imam tu dužnost, razmišljam samo o reprezentaciji. Kada se jednom ta obaveza završi, onda možemo da pričamo o ostalim stvarima. Bez obzira na to šta se priča i govori.PREPODNEVNA ŠETNjA VEĆINA srpskih reprezentativaca nije imala prilike da ranije poseti Dubai. Zato su četvrtak pre podne, posle odgledanog video materijala u pripremi meča sa Rusijom, organizovano obišli centar grada, prošetali širokim ulicama prebogate metropole Emirata, a dobili su i slobodno vreme za šoping, koji su mnogi umeli i te kako da iskoriste.  Da preformulišem pitanje onda: da li su vam ovo dve oproštajne utakmice na klupi reprezentacije Srbije? – To ne zavisi od mene. Rekao sam to i pre. Mogu da budu, a i ne moraju. Radim u reprezentaciji kao da mogu da ostanem 10 godina, a razmišljam kao da mogu da odem sutra. Takav je naš posao. Jeste li razgovarali sa čelnicima FSS u Dubaiju o nastavku saradnje? – Razgovaramo, pa ćemo videti šta će da bude. Možete li makar procentualno da kažete koliko ste blizu dogovora da ostanete? – Ne mogu, jer ne zavisi sve od mene. Ima tu mnogo stvari koje utiču na epilog. Imamo vremena do 30. novembra, kada ističe ugovor, pa ćemo videti. Da li je i dalje Srbija prioritet u odnosu na Sampdoriju? – Srbija je uvek bila prioritet. To znaju i ljudi iz FSS. Prednost uvek dajem reprezentaciji. Posle toga dolazi sve ostalo.MIHA HOĆE, ALI NEĆE… ITALIJANSKA “Gazeta delo sport” tvrdi da Mihajlović u Dubaiju pregovara sa predsednikom FS Srbije Tomislavom Karadžićem o načinu na koji može da ode sa klupe “orlova” i dođe u Sampdoriju. U samom tekstu se intrigantski kaže: – Mihajlović želi da se vrati poslu u Italiji, ali neće da okrene ni leđa Srbiji – što navodi na mogući zaključak da Siniša igra dvostruku igru i možda pregovara o boljim uslovima za ostanak na čelu “orlova”…  Koliko smo razumeli predsednika, jedna od glavnih prepreka je što ne može da vam garantuje da će ostati na funkciji? – Dobro, rekao sam šta je i kako je. Imate li neko pitanje vezano za utakmicu sa Rusima? Da li vas to zanima ili ne? O drugim temama više ne želim da govorim. Kada se završi sve, možemo da pričamo šta će biti. Ako vas zanima meč sa Rusima, pitajte nešto o tome. Zanima nas duel sa Rusijom, ali i nas i javnost mnogo manje od ove teme, da li ostajete selektor? – To nije moj problem. Mene zanima samo utakmica i o tome razmišljam. Ako vas to ne interesuje, nije trebalo ni da dolazite ovde. To je meč koji nama mnogo znači, želimo da nastavimo pozitivan trend. Samo to je važno. A posle toga su druge stvari bitne. Pitanje o vašem odlasku se samo nametnulo u ova dva dana, nije ga niko izmislio? – To mene ne zanima, rekao sam vam o čemu samo hoću da razgovaram. O tim drugim temama neću – bio je kraj razgovora između Siniše Mihajlovića i srpskih novinara u Dubaiju. Pre toga, nekih pola sata ranije, čelnici FSS nisu želeli da pričaju o Mihajloviću. Rekli su da će se obratiti na popodnevnom treningu… Po svemu što može da se vidi i oseti ovde u Dabaiju, izgleda gotovo sigurno da Mihajlović odlazi.