samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Rajevac ne vodi "novinare": Nisam ispoštovan, kada ne mogu ništa da uradim onda se povlačim By: [Glasnik] Date: Novembar 14, 2013, 19:19:59

Rajevac ne vodi "novinare": Nisam ispoštovan, kada ne mogu ništa da uradim onda se povlačim

OBNAVLjANjE tradicionalne utakmice “Selektor protiv novinara”, koja je pre desetak godina nepotrebno bila bačena u arhivu a trajala je skoro dve decenije pre toga, umesto spektaklom, započela je skandalom pri objavljivanju spiska od 22 igrača “sedme sile”. Pošto je selektorski tandem Milovan Rajevac/Ljubiša Stamenković u uvodnim rečima izrazio čast i zadovoljstvo što su deo vraćanja tradicije, a uz sve to su najavili spektal u Užicu, pun stadion i sve ostale reči ljubaznosti što uz ovakve manifestacije u Srbiji idu, prvi među pet jednakih selektora iz novinarskog esnafa, urednik Sportske rubrike “Večernjih novosti” Jovan Sekulić odmotao je klupko srama koje je dalje prouzrokovalo otkaz Milovana Rajevca! – Iako sam dvadesetak godina bio deo ove akcije, sedeo na klupi sa velikanima našeg fudbala, ja ne osećam da je ovo novinarska selekcija i zato ću da se povučem – rekao je Sekulić i obrazložio: – Ovo nije spisak petorice novinara i dvojice trenera, već spisak jednog čoveka – Ljubiše Stamenkovića. Kad je promenio osmoricu igrača sa našeg spiska, on je konsultacije obavio samo sa dvojicom novinara. Nije to ni spisak Milovana Rajevca, jer on nije hteo ili nije mogao da se odupre Stamenkoviću, koji je bio uporan da svaki igrač koga je on hteo mora na spisak. Od početka je ova akcija loše krenula, jer je generalni sekretar FSS Zoran Laković rekao Stamenkoviću da je jednak po značaju sa Rajevcem koji je selektor, iako je bilo jasno da je bivši selektor Gane glavnokomandujući. Da se meč igrao u Nišu, pomoćnik Mikiju bio bi trener Radničkog Bekvalac. Napetu atmosferu dodatno je “zategao” Milovan Rajevac svojim otkazivanjem. – U stručnom štabu i ekipi važna je hemija, ali mora da se zna da je jedan šef, a ne dvojica ili petorica. Ja sam ovo shvatio kao reviju, zato sam i insistirao na nekim asovima kao što su Žigić, Vidić, Janković kako bismo privukli publiku. Pošto do toga nije došlo, svesno sam prepustio spisak domaćih igrača Stamenkoviću, jer ih on bolje poznaje. Ali, nisam bio ispoštovan ni za one igrače koje sam ja znao i hteo da vidim, a kad ne mogu ništa da uradim onda se i ja povlačim. Imam i neke pregovore u inostranstvu, pa neću biti u zemlji. Ali, neće se to osetiti, jer će Stamenković voditi selekciju. Uostalom, to je njegova ekipa – rekao je Rajevac. Iz izjava trenera Slobode jasno je da nije shvatio suštinu. A, ona je da su selektor A tima i novinari oni koji bi trebalo da daju spisak od 22 igrača, a da su selektor i njegov asistent, u ovom slučaju Stamenković, samo stručni kadar koji bi trebalo da skocka dva tima i suprotstavi ih nacionalnom timu. – Žao mi je što ovo čujem, jer ja ništa loše nisam uradio. Mislio sam da smo svi jedan tim, od novinara i Rajevca sam dobio potpunu podršku za spisak, mogu da vam pokažem poruku iz telefona – pričao je iznenađeni Stamenković. – Ja sam ovo shvatio kao afirmaciju Superlige, jer smo iz svakog kluba uzeli po jednog igrača, a i priznanje za svoj rad kao i trenersku struku u srpskoj eliti. Da nismo Rajevac i ja jednaki, nikada ne bih pristao da budem drugi. Novinarski tim bez novinarskog stručnog štaba, bez njihovog selektora, kao gumicom je prebrisao ime utakmice “selektor protiv novinara”. U Užicu će u utorak od 20.00 igrati A selekcija protiv selekcije Ljubiše Stamenkovića.OKUPLjANjE NA ZLATIBORUIGRAČI koje je na spisak uvrstio Ljubiša Stamenković, a kojima je zbog povrede otkazao Miloš Ninković, okupiće se na Zlatiboru u nedelju u 12.00. Na spisku su: GOLMANI: B. Bajković (Crvena zvezda), B. Aleksić (Spartak). ODBRANA: M. Vulićević (Vojvodina), J. Vasilić, A. Gojković (Sloboda), N. Pejčinović (Nica), N. Lakić-Pešić (Donji Srem), M. Ostojić (Partizan), N. Vasiljević (OFK Beograd), Ž. Udovičić (Napredak). VEZNI RED: A. Luković (Rad), S. Babović (Voždovac), N. Ninković (Partizan), P. Bojić (Napredak), B. Beljić (Radnički K.), F. Arsenijević (Jagodina), E. Alivodić (Vojvodina), V. Radivojević (Javor). NAPAD: S. Stojanović (Radnički N), S. Srnić (Čukarički), A. Kecap (Novi Pazar), P. Škuletić (Vojvodina).