samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Jovanović: Mihajlović je dobar izbor, treba da nastavi posao By: [Glasnik] Date: Novembar 14, 2013, 13:16:16

Jovanović: Mihajlović je dobar izbor, treba da nastavi posao

OD SPECIJALNOG IZVEŠTAČADUBAINAJBOLJI srpski trener, dobitnik “Zlatne lopte” FSS za 2011. godinu, Ivan Jovanović ne može da pobegne od reprezentacije. On na Kipru – “orlovi” na Kipru, Ivan u Dubaiju – eto ih Srbi i tamo. Nekada trener APOEL, senzacije Lige šampiona pre tri sezone, sada šef struke Al Nasra iz Emirata, posetio je sinoć tabor našeg državnog tima na treningu. Nedaleko odatle su i njegovi izabranici završili vežbanje…Jovanović je pre izbora Mihajlovića važio čak i za kandidata za selektora. Ne osvrće se na te prošle dane, ali za buduće kaže da je Srbija, kao što pričaju i na Terazijama 35, na pravom putu.- Voleo bih da jednom budem selektor, ali ja sam tip trenera koji svakodnevno radi sa ekipom. Sada stvarno nema razloga da se priča o tome. Mihajlović je dobar izbor, reprezentacija je prošla dosta problema, ali to je bilo normalno, jer je bilo mnogo promena. Očigledno je da sada igraju sve bolje i to ne treba prekidati nego nastaviti – stav je Ivana Jovanovića.Njegov dolazak u Dubai posle sjajnih, istorijskih rezultata sa APOEL, odjeknuo je kao bomba. Niko takav potez nije očekivao.- Iskreno, nisam ni ja! Ali, spontano je do toga došlo… Mogao sam da izaberem neke druge klubove, međutim, sa njima bih prolazio isti put kao sa APOEL za šest godina, a to mi nije bio nikakav izazov. U kojoj bih to sredini mogao da napravim više od plasmana u četvrtfinale Lige šampiona? Tražio sam novi izazov, nove uslove, drugačije od idealnih koje sam imao na Kipru. To sam i dobio. Teško je ovde, liga se tek razvija, ali tu je draž, zašto ne probati?Poslednjih godina večiti kandidat za trenera Partizana i Zvezde kaže da i sada prati sve što se dešava u domaćem fudbalu. Na šalu da ako mu je do teških uslova, da bi trebalo da preuzme nekog od večitih, Jovanović se samo nasmejao.- Sve pratim, sve znam. Jasno je da poslednjih godina nemaju Partizan i Zvezda uspehe na međunarodnoj sceni kakve navijači priželjkuju. Ali, nekad su ta očekivanja nerealno veća od onog što srpski fudbal u ovom momentu može da pruži u Evropi – zaključio je Ivan Jovanović, strateg Al Nasra.