samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Đoković: Spremam se i za dubl! By: [Glasnik] Date: Novembar 13, 2013, 19:16:06

Đoković: Spremam se i za dubl!

POSLE osvajanja četiri uzastopne krune i 22 pobede u nizu Novak Đoković je spreman da fantastičnu jesenju seriju kruniše titulom i u Dejvis kupu. Međutim, na svojim plećima moraće da ponese najveći deo tereta u finalu protiv Češke, obzirom na povredu Janka Tipsarevića i suspenziju Troickog. Dakle, biće potrebno da naš zaboravi na umor, bude na visini zadatka, dobije sve mečeve i ponovo obraduje naciju, koju je navikao samo na najveće domete, što će biti neverovatno težak zadatak.Pritom, nosiće dodatni teret očekivanja 20.000 navijača u “Kombank areni”, ali i milionskog auditorijuma. Zato je Đoković od dolaska u Beograd pre dva dana krajnje ozbiljno shvatio sve svoje obaveze. – Dobro se osećam u ovom trenutku. Jesam imao sam mnogo mečeva, to je tačno. Ali, znao sam kakav me raspored čeka u finišu sezone i da ću biti u ovoj situaciji. Ne mogu da se žalim, ostvario sam niz pobeda koje mi daju samopouzdanje, a uz sebe imam i tim ljudi koji mi pomažu da se što brže i bolje oporavim – pričao je Novak na konferenciji za medije.Postoje dve varijante uoči mečeva. Jedna od njih je da Đoković zaigra u tri susreta (dva singla i dubl), a po drugoj će čuvati snagu za dva duela u pojedinačnoj konkurenciji. U svakom slučaju, od Noleta se očekuju trijumfi, računajući i bod iz meča sa Berdihom.- Tomaš je jedan od najboljih igrača na svetu, voli tvrdu podlogu. Mada nisam od njega nikad izgubio na hard-kortu, imali smo nekoliko neizvesnih mečeva i protiv njega opet idem na pobedu. Jedno je kada igrate na ATP turu, a nešto sasvim drugo kada izađete pred svoju publiku u ovom takmičenja. Ipak, prva dva dana će nam biti veoma važna. Bitno nam je da do nedelje napravimo prednost. Ukoliko bude izabran za subotu, gde bi mogao da upari rekete sa Zimonjićem, naš as veruje i da će se tu dobro pokazati.- Nisam dugo vremena igrao dublove. Jedini turnir je bio Peking, gde sam nastupao sa Vavrinkom. Imali smo par dobrih mečeva. To mi je pomoglo za singl, ali sam vežbao i rutinu za dubl. Drugačiji je taktički pristup, kretnja po terenu, i svakako da nije sjajno to što nisam dugo igrao, ali videćemo. Imamo dosta opcija, a Nenad i ja smo već bili tandem i odlično se poznajemo.Đoković je siguran u snagu našeg tima, uprkos svim teškoćama.- Posle uspeha iz 2010. ukazala nam se prilika da opet uzmemo pehar. Ne možemo da predividimo šta će se dešavati na terenu, ali naša snaga je u timskom duhu i trudićemo se da to i iskoristimo. Česi su veoma jaki, biće to zanimljiv meč. Favorita nema.Dejvis kup je posebno takmičenje za naše tenisere, na čelu sa Novakom.- Ovo je Svetsko prvenstvo u tenisu, vrhunac ekipnog sporta, isto kao i u fudbalu. Ipak, bilo je govora o promeni formata takmičenja. Jedna od varijanti je da se igra na dve godine, u periodu od dve ili tri nedelje, uz raund robin sistem i fajnal for na kraju. Tako bi bilo zanimljivije, čini se. Ali, ovakav način takmičenja je ukorenjen, duga je tradicija i nije lako napraviti bilo kakve promene. Potrebni su novi ljudi, koji bi uneli inovacije – pričao je Đoković.Rezultat ovog vikenda mogao bi da kroji i stanje Janka Tipsarevića, koji se još muči sa povređenom petom.- Još se oporavljam. Nije bilo ovo dobrih par nedelja za mene, ali pokušavam da se spremim najbolje što mogu. Videćemo, u dogovoru sa selektorom donećemo izbor, a trenutno, kako stvari stoje moje učešće nije ni definitivno da, ni definitivno ne. Jedini faktor zbog kog do sada nisam otkazao jeste ta moja želja da pomognem – kaže naš drugi reket.Nenad Zimonjić je osetio bolove u leđima, ali mu to neće smetati da se bori do poslednjeg atoma snage, bez obzira na partnera u dublu.- Spreman sam. Ako bude trebalo da igram pet sati, boriću se sve vreme, nije problem. Rivali u dublu će nam biti Berdih i Štjepanek, od kojih smo izgubili dva meča do sada. Želimo da se to sada promeni i da ih pobedimo – zaključuje naš majstor igre parova.Prvi meč finala igra se u petak, od 16 časova, posle čega sledi i drugi. Program u subotu počinje takođe u 16, a u nedelju dueli kreću od 14 sati.NIKOGA SE NE BOJIMONADAM se da ćemo svi uživati u meču i da ćemo na kraju mi izaći kao pobednici, istakao se selektor Obradović.- Imam više opcija za izbor tima, i u četvrtak ću da donesem odluku o tome ko će igrati. Nema favorita ovde. Sastaju se dva najbolja tima u godini. Česi imaju odlične igrače, ali mi ćemo se boriti 100 odsto, publika je uz nas, dobićemo energiju sa tribina i to će nam dati blagu prednost. Sa Novakom u timu možemo da računamo na sigurne pobede, tu je i Zimonjić koji je sa Ilijom doneo veliku pobedu u SAD, odnosno mlađe igrače na koje takođe računamo. Nikoga se ne bojimo, već godinama je naš tim u samom svetskom vrhu, i funkcionišemo kao jedna velika porodica. U tome i jeste naša snaga.BOZOLJAC: SPREMAN SAM ZA SVE OPCIJEJEDAN od junaka pobede protiv SAD u Bojsiju, Ilija Bozoljac je istakao da je ceo tim odlično trenirao uoči finala.- Spreman sam za sve opcije, i dubl i singl. Pet sati ili pet minuta, igraću sve što bude trebalo.Kao “zapete puške” na svoju šansu čekaju i Dušan Lajović, Filip Krajinović i Boris Pašanski.NOLE, SREĆNA TI VERIDBASELEKTOR Bogdan Obradović je čestitao Novaku Đokoviću na dobrim rezultatima, ali i na još nečemu:- Bravo Nole, čestitam ti u svoje i u ime celog tima na veridbi. Želimo ti mnogo sreće u budućem braku.TROICKIIGRAČI nisu želeli da govore o Viktoru Troickom ovog puta, istakavši da su svi već davali izjave na tu temu i da je bitno da ostanu fokusirani na meč.- Novak je veoma važan za tim, i to moramo da istaknemo. Sa druge strane, ove godine nismo imali sreće. Nijednom u 2013. nismo bili kompletni kao tim. Ja sam preskočio dva meča do finala, Viktor jedan. Samim tim, neverovatan je uspeh što smo došli u poziciju da se borimo za pehar – rekao je Tipsarević.