samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Rašović o mogućoj smeni: Čitam sve što se piše, ali moje je da radim By: [Glasnik] Date: Novembar 13, 2013, 19:16:05

Rašović o mogućoj smeni: Čitam sve što se piše, ali moje je da radim

TRI dana pauze i početak reprezentativnih akcija dobro su došli stručnom štabu Partizana i fudbalerima da “napune baterije” i bez standardnih tenzija započnu pripreme za poslednjih 270 minuta i jeseni i kup okršaj sa Spartakom. Pritisak koji je prethodio utakmici sa Donjim Sremom i mučenje sa “fenjerašem” do 60. minuta sigurno su značajno istanjili nerve Vuka Rašovića. Mladi stručnjak, koji dobar deo jeseni balansira između ambicije da ekipe napreduje i pretnji otkazom, priznaje da nije imun na sve te priče.- Čitam sve što se piše, pratim, ali i radim svoj posao. Do kada, videćemo. Moguće je da sve te priče utiču i na ekipu, ali ja sam trener Partizana i vrlo dobro znam šta znači poraz od Zvezde u derbiju i kakve priče to podgreva – kaže Rašović.Simptomatično je da su crno-beli na nekoliko poslednjih mečeva dodali gas tek u trenutku kada je na snazi bio negativan rezultat.- Primetan je taj problem i o tome stalno razgovaramo i razgovaraćemo i ubuduće. Da je problem psihološke prirode, svedoči i činjenica da je ekipa u poslednjih pola sata uspela da uradi ono što nije za prethodnih sat vremena.Veći deo javnosti smatra da je za izjednačenost lige zaslužan pad večitih rivala.- Promenilo se mnogo stvari u našem fudbalu, neke firme su ušle u klubove, dobro plaćaju igrače i trenere. To može da bude samo dobro.POVRATAK AKSENTIJEVIĆANA meču sa Donjim Sremom iznenađenje je predstavljao Filip Malbašić, a prema Rašovićevim rečima uskoro bi u kombinaciju za tim mogao da se vrati i Nikola Aksentijević.- To zavisi samo od njega. Imaćemo prijateljske mečeve u pauzi, a tu su i treninzi na kojima bi trebalo da pokaže da na njega mogu da računam.