samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Vujošević: Imamo pravo na nadu By: [Glasnik] Date: Novembar 06, 2013, 21:15:46

Vujošević: Imamo pravo na nadu

FENERBAHČE i Partizan su dosad igrali šest utakmica u Evroligi. I svih šest su bile „obične“ evroligaške. Ipak, ova u petak, kao i revanš u Istanbulu su specifične. Istanbulski klub je proteklog leta potrošio ogromno bogatstvo na pojačanja, na klupi turskog giganta sedi Željko Obradović.- Trener Fenerbahčea je Željko obradović, najtrofejniji trener u Evropi, koji je ponikao u Partizanu, koji oseća Partizan kao svoju kuću i sigurno da je Partizan ponosan na njega. Ipak, prijateljski odnosi traju dok sudija ne podbaci loptu. Onda svi pokušavaju da urade svoj posao što je bolje moguće – kaže trener Partizana Duško Vujošević. – Znam da će navijači ispuniti „Pionir“ i da će ta slika proći Evropom kao najveći mogući publicitet za košarku.Kvalitet gostiju nije samo uvećan zbog srpskog stručnjaka, već i niza sjajnih igrača.- Ne bi trebalo mnogo da se objašnjava o kakvoj se ekipi, igračima i treneru radi. Vidite kako igraju i njihove rezultate. Veliki su favoriti. Velike ekipe ne prave razliku kada igraju na gostujućem terenu ili kod kuće. Imaju igrače sa polivalentnim karakteristikama i to sjajno koriste.Turski klub je izuzetno jak na „četvorkama“. ZVEZDI NE ŽELIM POBEDE VUJOŠEVIĆse osvrnuoi naduel Zvezde i PAO. – Kada se napravi 15 poena razlike, ne može da bude zaslužan ne znam ko, ali kada se izgubi onda to bude trener. Pošteno, deo dobrih rezultata pripada treneru, isto kao i kada se izgubi. Na toj utakmici Zvezda je demonstrirala moć uz publiku koja je navijala u transu. Jedna lopta je odlučivala, pa su malo pamfletske priče da je samo trener kriv. Ne sećam se tačno, ali mislim da sam gubio utakmice na kojima smo vodili i više od 15 poena. Kada uporedim Zvezdu pre tri godine, zaslužuju više čestitki, a ne kritika. Da želim da dobijaju, ne želim.- Rekao sam da imaju mnogo igrača koji mogu da igraju na više pozicija. Bjelica, od vremena Pešića i Zvezde, može to sjajno da radi. Sigurno će to biti jedan od problema koji ćemo na terenu pokušati da rešimo. Košarka je timska i misaona igra. Svi će biti uključeni, a normalno je da su u prednosti oni koji su kvalitetniji. Svi rivali u grupi su jaki, neki su nešto jači, a Fenerbahče spada među njih. Mnogi su potcenjivali Nanter koji smo pobedili, a onda nas je zatekao trijumf Francuza u Barseloni. Dolazi nam izuzetno kvalitetan protivnik. Nama ostaje da uz veliku motivaciju i trud, nošeni publikom damo maksimum. Daćemo sve od sebe zbog svojih snova, ambicija i publike.Partizan duelom sa Fenerbahčeom nastavlja seriju teških utakmica.- Ranije sam govorio da je raspored nebitan, ali kada sam radio u CSKA, posle turneje u SAD, naučio sam da to nije tačno. Ipak je bolje kada je raspored „komotan“, da se ekipa uvede u utakmice, zbog atmosfere. Ne znam da li će rivali biti bolji kasnije, ali se nadam da ćemo mi biti bolji u nastavku sezone – pojasnio je Vujošević, dodajući da je Kinsi u sredu trenirao, da se Vesterman vratio u željeni ritam, a da sitne probleme ima Bogdanović.