samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Gudelj oduševljava Holanđane: Čekam poziv, nadam se, za igranje u reprezentaciji se živi By: [Glasnik] Date: Novembar 06, 2013, 19:15:27

Gudelj oduševljava Holanđane: Čekam poziv, nadam se, za igranje u reprezentaciji se živi

AZ je prvi put u sezoni zaposeo čelo holandskog šampionata, doskorašnji mladi srpski reprezentativac Nemanja Gudelj je postigao prvenac u dresu kluba iz Alkmara, sve se poklopilo proteklog vikenda u susretu sa Den Hagom (2:0), toliko da su reči trenera Dika Advokata izgovorene sredinom nedelje dobile najbolju moguću potvrdu.   Interesuje vas, svakako, šta je rekao čuveni stručnjak? Tražili ste, čitajte: „AZ je idealna sredina za dolazak i napredak mladih, talentovanih igrača, Gudelj je jedan od njih, pa, ako nastavi ovako da radi, siguran sam da će dogurati do nekog evropskog Top kluba!” – Da, to je naglasio čovek koji je ispisao blistave fudbalske stranice, moj trener u Alkmaru, ponosan sam! – kaže Gudelj za „Sport”. Advokat vam je dodelio novu ulogu? – U Bredi sam pod dirigentskom palicom mog oca Nebojše bio ofanzivni vezni, ali, kako mi je Bog dao da mogu da trčim od jutra do sutra, bavio sam se i drugim zadacima, zatvarao rupe na svim delovima terena, sve sam dao za taj klub. Daću i za AZ. Advokat je to odmah uvideo, uputio me na poziciju zadnjeg veznog, on insistira da budem podjednako angažovan i u defanzivi i u ofanzivi. Nikakav problem. Holandski mediji hvale izdanje AZ u duelu sa Den Hagom? – Naša najbolja utakmica u sezoni, ukoliko budemo na takvom nivou u nedelju protiv Fejenorda upisaćemo tri boda i na taj način produžiti seriju veoma zapaženih igara. Dok ne stignemo na „Tiganj” imaćemo, ipak, još neka posla, sutra nas očekuje meč na našem stadionu u Ligi Evrope, ukoliko savladamo kazahstanski Šahtjor dodirnućemo nokaut fazu. Pohvale, posebno, idu na vaš račun? – Bez lažne skromnosti, u poslednjih nekoliko rundi redovno sam među najistaknutijim pojedincima, tri puta sam zaradio ocenu 7,5, što se ovde smatra odličnim učinkom i jednostavno tera da nastavim u istom stilu, ako je moguće i da podignem kvalitet. Srpska selekcija? – Čuo sam da me Mihajlović pominjao za novembarsku akciju, ali poziv nisam dobio, ne znam ni da li ću da ga dobijem, čekaću, nadati se… Za učešće u reprezentaciji se živi – jasan je Nemanja Gudelj, nezamenjivi vezist AZ Alkmara.MAJKA KUVA PRED UTAKMICUJedanput sedmično Nemanja Gudelj je u poseti porodici smeštenoj u Bredi (75 minuta vožnje automobilom). Još nešto je neizostavno, a to je…- Majka Olivera dolazi kod mene u Alkmar pred svaku utakmicu i pripremi ručak. S njom navrati i brat Dragiša, kadetski reprezentativac Srbije, nezaobilazna je, naravno, i sestra Vanja, najmlađi izdanak porodice Gudelj,  supertalentovana teniserka, ponekad je, kad raspored prvenstva dozvoli, na tribinama i tata Nebojša. Zajedno smo najjači!