samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Đoković: Spreman sam za sve! By: [Glasnik] Date: Novembar 06, 2013, 13:15:34

Đoković: Spreman sam za sve!

VOŽNjOM po gondolom nad Temzom, koja na veličanstven način spaja jednu obalu istočnog Londona sa poluostrvom i dvoranom „O2“ preko puta, Novak Đoković je započeo svoj uspon na završnom mastersu sezone.Naš teniser je sinoć igrao meč prvog kola grupe B protiv Rodžera Federera, ali je prethodno morao da ispuni brojne obaveze prema organizatoru takmičenja, prisustvuje desetini konferencija za medije, fotografisanjima i drugim sličnim aktivnostima. Obukao je plavu „Uniklo“ jaknu, stavio šal oko vrata, i ponosno je nosio pehar koji je osvojio prošle godine. Kada je to odradio, presvukao se, i odradio spartanski trening na terenu.Sve to mu nije pomoglo da se dovoljno odmori posle napora u Parizu, gde je osvojio treću titulu za redom, ali navikao je Đoković na žestok ritam i maksimalne zahteve javnosti iz nedelje u nedelju.- Trenutno igram svoj najbolji tenis ove sezone – rekao je u Londonu Nole, koji 17 mečeva ne zna za poraz. – To što sam osvojio Peking, Šangaj i Pariz mi daje snagu i samopouzdanje uoči izazova ove nedelje i pred narednu sezonu. To su stvari na kojima gradim temelje za sve što sledi.Osmorica iz vrha će se boriti za pehar najboljeg među najboljima.- Nema lakih mečeva i protivnika. Svi su izuzetno opasni. Biće to veoma zahtevan turnir, kako fizički, tako i mentalno. Spreman sam za sve – ističe Đoković, koji sedmu uzastopnu godinu igra završno ATP finale.