samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Troicki: Šta ću sada da radim?! By: [Glasnik] Date: Novembar 05, 2013, 19:20:27

Troicki: Šta ću sada da radim?!

SUD za sportsku arbitražu CAS u Lozani smanjio je Viktoru Troickom suspenziju sa 18 na 12 meseci i ugasio nade našeg tenisera da bi mogao da bude deo reprezentacije Srbije u finalu Dejvis kupa protiv Češke. Igrač iz Beograda će, tako, na teren moći da se vrati tek 1. jula 2014, što je razočaralo Troickog, koji je očekivao potpuno ukidanje kazne, ili barem vremensko ograničenje do kraja ove sezone.- CAS je utvrdio da je teniser počinio prekršaj tokom antidoping procedure, ali da ta greška nije imala ozbiljne posledice. Samim tim, odlučeno je da mu se kazna smanji sa 18 na 12 meseci – navedeno je u saopštenju iz Suda u Lozani.Viktor će ispasti iz prvih 100 na svetu, jer neće biti u prilici da brani poene (Garos 180, Vimbldon 90, Australijan open 10, Rim i Madrid po 45, Majami 25, Indijan Vels 10, Diseldorf, Minhen i Bukurešt po 45, Monpelje i Doha po 20). Verovatno će ostati i bez trenera Džeka Ridera, jer je nerealno da plaća Australijanca narednih osam meseci, bez ijednog odigranog meča.- Nemam ideju šta ću sada da radim i gde ću da idem. Nadam se da ću nekako uspeti da se vratim – istakao je Viktor u saopštenju koje je poslao medijima. – Nadao sam se da će ovaj najteži period u mojoj karijeri biti završen, i zaista sam verovao sudijama koje sam sreo u Lozani. Osećao sam da ih zanima istina i da su je i pronašli tokom saslušanja. Međutim, ova odluka sada stavlja tačku na moje snove o tome da budem vrhunski teniser, stignem do ATP finala i borim se protiv najboljih na svetu. Radio sam ceo život za to, ali mi je sve jednog popodneva oduzela doktorka koju nisam ni poznavao.Što se Suda u Lozani tiče, i oni su ljudi, i verovatno nisu imali hrabrosti da se suprotstave ITF, ukinu suspenziju i time stave ITF u loš položaj, nastavlja naš as.- Siguran sam da se osećaju loše zbog ove odluke, ali oni će sutra da odu u svoje kancelarije, da nastave posao, uključujući i doktorku Gorodilovu, dok ja to neću moći da uradim. To je rezultat ovog slučaja.Međunarodna teniska federacija ITF prethodno je 25. maja kaznila Troickog zbog kršenja antidoping pravila, jer na turniru u Monte Karlu nije dao traženi uzorak krvi kada mu je to traženo, već dan kasnije. Na početku je suspendovan na 18 meseci, ali je CAS ublažio kaznu.