samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Šilb: Pomislio sam posle trojke da sigurno pobeđujemo By: [Glasnik] Date: Novembar 03, 2013, 06:18:27

Šilb: Pomislio sam posle trojke da sigurno pobeđujemo

VELIKI Panatinaikos ostao je na nogama pred crvenom navijačkom koalicijom Zvezde i Olimpijakosa, iako je u dva navrata ležao na parketu ošamućen udarcima domaćih igrača i uraganom koji se spuštao sa tribina „Pionira“. Sedam minuta pre kraja regularnog dela, pri vođstvu od 14 poena, crveno-beli su ostali bez daha i srljajući iz greške u grešku i bez prve pobede u Evroligi. U produžetku koji je trojkom izborio Blejk Šilb, najkorisniji igrač Zvezde u još jednoj bajci tužnog kraja, iskustvo šestostrukog šampiona Evrope podiglo je nepropusnu branu. – Bio je to težak poraz. Ali, da se ne lažemo, Panatinaikos je jedan od najboljih timova u Evropi – tražio je Šilb utehu posle poraza. – Svi su videli kako oni igraju. Želimo da budemo na tom nivou i sada znamo kako moramo da igramo da bismo ga dostigli. Nema praznog hoda i nije bitno da li se igra 40 ili 45 minuta. Ne možete da usporite ni u jednom trenutku. Uzrok posrnuća u prvih pet minuta treće četvrtine? – Način na koji smo počeli bio je katastrofalan. Možda smo istrošili veliki deo energije tokom prvog dela. Ne znam šta se dogodilo. Panatinaikos je promenio igru u nastavku, znao je šta mora da uradi. Nismo napravili korekcije, sve dok nismo postali očajni i na silu morali nešto da menjamo. Nekada se dogodi da posle dobrog poluvremena ne shvatite da i drugo morate da igrate na istom nivou. Može li se time objasniti i ispuštena prednost u poslednjoj četvrtini? – U nekoliko navrata pravili smo bespotrebne greške. PAO je iskusan tim, zna kako da zaustavi sat, da iznudi penale. Dok su tačno znali šta bi trebalo da urade, mi još učimo. Pokušavamo da se do tančina upoznamo, da shvatimo kako da igramo jedni sa drugima. Još nismo kliknuli do kraja. Svesni ste da će trojka za produžetak biti zaboravljena? – Jesam. Pomislio sam posle ubačenog šuta da sada sigurno pobeđujemo. Imali smo zalet, a onda je počeo produžetak i kao da smo preslikali start treće četvrtine. Boli kada znate koliko je ceo tim želeo tu pobedu, a na kraju je ostao kratkih rukava. Izgubili smo dva meča kod kuće, a u oba smo mogli da pobedimo. Postoji li još nada top 16? – Ili ćemo nešto naučiti iz grešaka, ili ćemo biti u velikom problemu. Verujem da možemo sve da ispravimo. Ne mogu da obećam da ćemo se plasirati u sledeću rundu, ali znam da ćemo napredovati i da ćemo postati najbolji mogući tim. Može li Zvezda do evroligaškog prvenca u duelu sa španskim Laboralom? – Pre toga moramo da završimo posao protiv Budućnosti. Poznajem taj tim, igrao sam protiv njega dok je Radonjić bio trener, a Simonović igrač Podgoričana. Nema lakih utakmica. Ne smemo da dozvolimo poene u serijama kao protiv Panatinaikosa. Da li je u završnici meča bilo straha od odgovornosti? – Niko se nije uplašio. Jednostavno, nekad nešto prođe, a nekad ne.DžENKINS: SA OVIM MOMCIMA I U RATDO same ivice trijumfa nad PAO crveno-bele je predvodio bek Čarls Dženkins. – Ponosan sam na saigrače, borili su se hrabro protiv jednog od najboljih timova u Evroligi. Nekoliko grešaka protiv takvog rivala uvek se obije o glavu, prednost od 15 poena u Evropi nije velika jer ima mnogo dobrih ekipa koje mogu da je sustignu. Imam poverenja u saigrače, sa kojima bih otišao u rat. Nikad ništa loše neću reći o njima, bez obzira na to koliki problem imamo. Ovo je mala prepreka na našem putu – rekao je Dženkins, koji nije želeo da komentariše suđenje. – Bilo je nekoliko odluka za koje bih voleo da su bile drugačije, ali to je njihov posao. Neću da kritikujem, bilo je toliko drugih stvari za koje možemo reći da su odlučile.