samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Šilb: Težak poraz, Dženkins: Ponosan sam na ekipu, sa ovim saigračima sam spreman da idem i u rat By: [Glasnik] Date: Novembar 02, 2013, 13:17:45

Šilb: Težak poraz, Dženkins: Ponosan sam na ekipu, sa ovim saigračima sam spreman da idem i u rat

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su i treći poraz u Evroligi, iako je grški šampion Panatinaikos već na poluvremenu bio u nokdaunu (90:86, izveštaj sa meča pročitajte OVDE). Imali su crveno-beli posle prvih 20 minuta igre 15 poena prednosti, ali loš početak treće deonice, kao i sam finiš meča omogućili su Atinjanima, da posle produžetka, koji je beogradskom klubu obezbedio Blejk Šilb, iz “Pionira” odnesu pobedu.   – Ovo je veoma težak poraz. Iskreno, sada ne vredi ni trojka koju sam postigao za produžetak, ali ovo je sigurno najbolja utakmica koju smo odigrali ove sezone i to protiv jednog od najboljih timova Evrope. Sada znamo kako moramo da igramo u Evroligi. Ne samo 40 minuta, već i 45 minuta moramo da budemo na istonom nivou. Bili smo prespori tokom drugog poluvremna, loše smo ušli i u produžetak – rekao je jedan od najboljih Zvezdinih košarkaša Blejk Šilb.  Kapiten crveno-belih Marko Simonovićmišljenja je da su izabranici Dejana Radonjića meč izgubili u trećoj četvrtini, dodavši da su on i njegovi saigrači, iako su Grci prepoznatljivi po dobroj odbrani, u treći kvartal ušli suviše mekano, dok je plejmejker Čarls Dženkins istakao kako je ponosan na celu ekipu.  – Hrabro smo se borili protiv sjajnog tima. To pokazuje mnogo i o nama. Kada napravite i najmanju grešku protiv ovako dobrog tima, to vam se vrati. Da se razmemo, sa ovim saigračima sam spreman da idem i u rat, a ne da se borim na košarkaškoj utakmici. Nastavljamo borbu – rekao je plejmejker Crvene zvezde.