samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Večiti na derbi punih džepova! By: [Glasnik] Date: Novembar 01, 2013, 21:16:24

Večiti na derbi punih džepova!

NEKOLIKO dana pre derbija fudbaleri Partizana dobili su zaostale zarade, a danasje bio dan za isplatu i na “Marakani”. Igračima Crvene zvezde uprava je, istina, isplatila neznatan deo dugovanja, ali i to može da donese kakav-takav mir u ekipi. Ali, kapiten domaće ekipe Nenad Milijaš tvrdi da pred meč s večitim rivalom nikakve pare ne predstavljaju motivaciju… – Novac možda može da bude stimulans za neke druge utakmice, ali za ovu sigurno nije. Derbi je vredniji od bilo kog novca – poručuje Milijaš. Kapiten uz golmana Bobana Bajkovića ima najviše iskustva u derbijima, pošto će mu današnji biti 15. u karijeri. Milijaš pred početak 145. duela večitih upozorava saigrače pre svega na svog kolegu iz suprotnog tabora. – Najveća opasnost preti nam od Saše Ilića. Svi znaju koliko je iskusan i kvalitetan igrač i iznad svega bih bio srećan da Sale nema svoj dan. Od mlađih, tu je Nikola Ninković, koji je sve bolji i koji je pokazao da ume da rešava utakmice – kaže Milijaš. Zvezdin vezista ističe da ne postoji derbi bez pritiska, bilo da je bodovna razlika “plus 15″ ili “minus osam”. On je dodao i da se kod mnogih igrača još u tunelu pred izlazak na teren može videti strah u očima. Na pitanje da li je Partizan slabiji nego prošle godine, Milijaš je odgovorio – diplomatski. – Ne slažem se da je Patizan slabiji, mogu samo da se složim da smo mi jači. I mislim da možemo da dobijemo. Igramo na našem stadionu, znamo šta su zahtevi i imamo igrače s kojima možemo do cilja. U Partizanu su prilično svesni da trenutna forma nije nešto u šta bi trebalo da se uzdaju. – I mi i Zvezda smo u blagoj krizi. Ipak u ovakvim utakmicama se prošlost zaboravlja. Mi ne igramo lep fudbal i to je činjenica, ali stvaramo dosta šansi. Verujem da bi svi ti promašaji koje smo imali u poslednje vreme mogli da se vrate golovima u derbiju – optimista je vezista Partizana Miloš Jojić. Junak prethodne večite priče je posle zlatnog gola u 90.minutu imao poteškoća oko davanja mokraće za doping test. Kaže da ne bi imao ništa protiv da se slična priča ponovi i sada. – Ne bih imao problem da sada provedem celu noć i čekam da završim doping test samo da pobedimo i damo gol. Mi dolazimo na Zvezdin stadion da osvojimo tri boda i prednost u odnosu na rivala vidim u činjenici da možemo da igramo rasterećenije. Šef struke crno-belih se na novinarsko pitanje podsetio i činjenice da za crno-bele penal u prvenstvenim derbijima nije sviran još od 1995. – Koliko mi je poznato izveli smo penal u 99. derbiju, a sada se igra 145. Možda ne bi bilo loše kontaktirati Ginisovu knjigu rekorda – istakao je Rašović.