samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Stojanović odlazi iz Zvezde bez obzira na ishod derbija!? By: [Glasnik] Date: Oktobar 29, 2013, 21:15:11

Stojanović odlazi iz Zvezde bez obzira na ishod derbija!?

PRED Zvezdom su četiri možda i presudna dana za dalji tok sezone. Od utakmice Kupa s Radničkim 1923 (sreda, 19.00) i subotnjeg derbija zavisiće mnogo toga, pre svega ambicije u borbi za trofeje, ali i sudbina šefa struke Slaviše Stojanovića. Iako je u ponedeljak Beograd ponovo brujao od “proverenih informacija” da je Slovenac smenjen, a da na njegovo mesto dolazi Milovan Rajevac, odnosno da je upućen poziv Miodragu Božoviću, crveno-bele će i dalje voditi dosadašnji trener. Ali, pritisak na Stojanovića je sve veći i ishod predstojećih duela, pogotovo onog s Partizanom, direktno će odrediti broj dana do njegovog odlaska s “Marakane”. Ono što je sigurno, šef struke je “oročen” do početka decembra i kraja polusezone. Ali, lako se može desiti da mu uprava uruči otkaz ranije, čak i u slučaju pobede u derbiju. U Ljutice Bogdana uveliko traje potraga za novim šefom i čim bude iskrslo rešenje koje predsednik Džajić i saradnici prepoznaju kao idealno, biće prekinuta saradnja sa trenerom pod čijom komandom ekipa igra daleko od renomea i ambicija kluba. Drugim rečima, onog dana kad dogovor s nekim stručnjakom spremnim da sedne na užarenu klupu bude postignut – doći će do smene, bez obzira na rezultate u tom momentu. Takav scenario nije bio realan odmah, jer je teško pronaći dobrog trenera spremnog da hazarderski uskoči tri dana pred derbi, niti bilo ko u upravi Zvezde promenom u osetljivom trenutku želi da preuzme odgovornost za eventualni fijasko. U tako zategnutoj atmosferi Stojanović pokušava da sklopi tim i igru za dve pobede, očigledno svestan da su mu dani na “Marakani” odbrojani… – Nije prijatno kad svake sedmice slušaš to što ja slušam – konstatuje Stojanović. – Ali, svi smo profesionalci i moramo da se nosimo s pritiskom. To je neminovna sudbina svakog trenera, pogotovo u velikom klubu kao što je Zvezda, kad ne ide kako planiraš. Tada je i nerešeno na teškom gostovanju kritičan rezultat. Ima tu i mojih grešaka i kada se sve okolnosti saberu, onda je situacija kakva jeste. Ali, nije moje da razmišljam o tome, već da radim posao kako se od mene zahteva. Tako radim i radiću do kraja. A kraj je vrlo blizu…PRILIKA ZA DOKAZIVANJEZBOG povreda će duel s Radničkim propustiti Ninković i Kovačević, a možda i nedovoljno spremni Petković i Martinović. Trener Stojanović pored prinudnih, najavljuje i druge promene, kako bi pojedince odmorio za derbi. To se pre svih odnosi na Pečnika i Daudu, dok priliku za dokazivanje treba da dobiju Kasalica, Milunović, Onjilo, Gogić, Savićević, Jokić i Lazić.