samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Trener Nantera: Nismo bez šansi čak i u paklu „Pionira” By: [Glasnik] Date: Oktobar 25, 2013, 19:16:06

Trener Nantera: Nismo bez šansi čak i u paklu „Pionira”

U timu Nantera možda nema „velikih” imena, ali je sigurno da će se potruditi da skupo prodaju kožu u meču drugog kola evroligaške grupe A protiv Partizana (petak, 19.00). Francuski prvak je u četvrtak uveče održao trening u „Pioniru”, a ono što se moglo primetiti je da su svi puni optimizma pred duel sa crno-belima.   Kakva su vaša očekivanja pred večerašnji meč? – Verujem da će biti veoma teška utakmica. Ne možete da očekujete da ćete tako lako da pobedite Partizan, pogotovo pred njihovim „ludim” navijačima, ali verujem da možemo do trijumfa – objašnjava možda i najveća zvezda šampiona Franacuske Ali Traore.Da li je ovo presudan meč za vašu ekipu? – Naravno da je bolje kada trijumfujete, ali i ako izgubimo nije smak sveta, ima još dosta da se igra – kaže za “Sport” francuski centar.TRAORE O ZVEZDI Traore je prošle sezone bio na pragu da zaigra za Crvenu zvezdu, ali zbog povrede to nije učinio. – Krivo mi je što nisam zaigrao u „crveno-belom” dresu, imao sam veliku želju, ali šta je tu je, ne gledam u prošlost.- rekao je Traore.  Trener Nantera Paskal Donadje prepustio je ulogu favorita „crno-belima”, ali smatra da njegova ekipa može do podviga. – Jasno je da smo autsajderi, ali znam da nismo bez šansi, pogotovo ako odigramo na istom nivou kao u meču protiv CSKA. Jeste li čuli za „grobare”? – Da, znam da Partizan ima neverovatnu podršku sa tribina i da se ovde niko nije lepo proveo. Ipak, verujem u moju ekipu i znam da mogu da se izbore sa pritiskom, svi nestrpljivo čekamo da počne meč. Sve ovo je nova avantura za nas  – rekao je trener Nantera.