samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Uhapšen saučesnik ubistva policajca kod Bujanovca By: [Glasnik] Date: Oktobar 23, 2013, 22:01:42

Uhapšen saučesnik ubistva policajca kod Bujanovca

Uhapšen je suvozač iz automobila koji je pokosio policajca Gorana Đorđevića. Radi se o Bajramiju Rešatu iz Velikog Trnovca, javlja B92.   Policija je na tragu i vozaču koji nije zaustavio automobil kada ga je 44-godišnji policajac zaustavljao. Posdetimo, policajac Goran Đorđević (44), koji je u ponedeljak teško povređen kod Bujanovca, preminuo je u Kliničkom centru Niš. Uprkos svim naporima lekara, zbog težine povreda, policajac je podlegao – potvrdio je direktor te zdravstvene ustanove doktor Zoran Radovanović. Đorđević je u niški Urgentni centar primljen u ponedeljak uveče oko 20 sati, sa teškim povredama grudnog koša i glave, opasnim po život. Nisu pomogle ni hirurške intervencije. Policija je saopštila da je G. Đ. povređen u ponedeljak oko 18 sati, dok je bio na dužnosti, kada je pokušao da zaustavi automobil sa švajcarskim registracijama, ali vozač se nije zaustavio, već ga je udario i udaljio se u pravcu Velikog Trnovca. Osnovano se sumnja da je vozač „audija“ prenosio veće količine droge. Vest o smrti policajca Gorana Đorđevića potresla je ne samo porodicu, rođake i prijatelje, već sve meštane sela Krševica, gde je Goran važio za vrednog i porodičnog čoveka, dobrog policajca koji nikada nije štedeo sebe. – U šoku sam. Goran mi nije bio samo kolega već i najbolji prijatelj. Zvao sam ga „bratanče“. Imali smo istu sudbinu. Šest meseci je duže od mene radio u policiji. Zajedno smo bili na ratištima u Bosni, Hrvatskoj i na Kosovu. Bio je pravi policajac spreman za državu da učini sve – priča njegov prijatelj i imenjak Goran Đorđević, grleći neutešnu majku preminulog policajca Divnu Đorđević. Jauk nesrećne i neutešne majke nikog ne ostavlja ravnodušnim. Suza suzu stiže dok majka zapomaže: – Srećo moja, neće majka moći da te zagrli, da ti kafu skuva kad polaziš na posao! Živote moj! Crna je moja sudbina i moj vek kad moram da živim bez tebe – kuka nesrećna mati. Goranova supruga Lozanka u sredu je bila u Nišu čekajući obdukciju. U dvorištu u selu Krševica okupljaju se rođaci, komšije… Kažu, dolaze i kolege Albanci. Svi su o Goranu imali lepo mišljenje. Nema nijednu mrlju u karijeri. Retko je išao na bolovanje, a godišnji odmor je koristio za obrađivanje zemlje kako bi pomogao sinu Stefanu koji se bavi poljoprivredom. – Majka me je pozvala u sredu oko deset sati. Rekla nam je da budemo jaki, jer je tata preminuo. Od tog trenutka mi se sve u životu promenilo. On je bio divan otac, oslonac i meni i mojoj sestri Mariji, kojoj lekari pomažu da prevaziđe sve ovo. Ona je najteže podnela vest da tate nema – priča Goranov dvadesetogodišnji sin Stefan.   Koordinaciono telo Vlade Republike Srbije za opštine Preševo, Bujanovac i Medveđu izrazilo je saučešće porodici preminulog policajca Gorana Đorđevića, koji je stradao obavljajući svoju dužnost. Saučešća porodici stižu iz lokalnih samouprava Bujanovca i Preševa, kao i od i Galipa Bećirija, predsednika Nacionalnog saveta Albanaca u Srbiji.         MILORAD VELJOVIĆ: NAPAD NA DRŽAVU Direktor policije Milorad Veljović izjavio je u sredu da je ubistvo policajca Gorana Đorđevića napad na državu kojoj je time nanet žestok udarac. On je dodao da se slučaj mora rešiti do kraja, kao i da će odgovor biti žestok. – Rešićemo slučaj po bilo koji cenu – poručio je Veljović u sredu pre podne. – Ne pretim, već kažem da ćemo preduzeti sve zakonom predviđene mere. Policija je sposobna da kontroliše teritoriju države i svaki njen pedalj.