samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Ninković protiv “svog” kluba: Emocije pod ključem By: [Glasnik] Date: Oktobar 06, 2013, 13:17:38

Ninković protiv “svog” kluba: Emocije pod ključem

DANAŠNjI duel Čukaričkog i Crvene zvezde po mnogo čemu će biti poseban. Ponajmanje zbog činjenice da utakmica pod novim reflektorima (19.00 – Arenasport) stadiona na Banovom brdu predstavlja sudar trenutno druge i treće ekipe na tabeli, a više zbog pomešanih emocija koje će imati nosioci igre u oba tima.Zvezdin as Miloš Ninković će posle skoro pune decenije zgaziti travu s koje je uzleteo u fudbalsku orbitu, a oslonci Čukaričkog Filip Stojković i braća Slavoljub i Dragoljub Srnić prvi put će igrati protiv kluba u kojem su stasali i iz kog su letos odjurili glavom bez obzira. Pored njih, na „svoju“ Zvezdu nameriće se još jedan nekadašnji junior kluba sa „Marakane“ Deni Pavlović, a priliku će na klupi čekati Đorđe Isaković, Nikola Šakić i Đorđe Radovanović, koji su prve igračke korake takođe napravili u Ljutice Bogdana.- Pričaćemo o emocijama kad se utakmica završi, do tada ću ih „zaključati u sef“ – kaže Miloš Ninković, čija se fotografija i biografija nalaze na sajtu Čukaričkog u rubrici „legende kluba“. – Proveo sam detinjstvo na Banovom brdu, igrao za Čuku od sedme do 19. godine, a to su bili divni dani koje nikad neću zaboraviti. Drago mi je što ću posle toliko vremena ponovo igrati na terenu na kojem „poznajem“ svaki busen, ali kad počne utakmica pardona neće biti. Ja sam zvezdaš, sada nosim crveno-beli dres i jedino će pobeda biti ishod kojim ću biti zadovoljan.Miloš je poslednji put u dresu Čukaričkog igrao u aprilu 2004. godine, nakon čega je otišao u kijevski Dinamo, gde je proveo devet godina.- Pamtim kada sam poslednji put izašao na teren Čuke, protiv Rada, u utakmici tadašnje Druge lige. Nisam igrao, ali sam na centru dobio sliku od ljudi iz kluba i oprostio sam se od publike na Brdu. Drago mi je što danas stadion izgleda mnogo bolje nego tada, što se klub posle teškog perioda oporavio i ponovo postao vrhunski organizovan. Cenim i tim koji imaju i rezultate koje su postigli, ali realnost je da Zvezda dolazi kao favorit. Sve će zavisiti od nas, ako počnemo odgovorno i maksimalno angažovano, imamo velike šanse da ostvarimo zacrtani cilj – poručuje Ninković.Na suprotnoj strani, Stojković, Pavlović i Srnići žele će da dokažu da im je mesto u crveno-belom timu i da je Zvezda olako i neodgovornom klupskom politikom dopustila da oni odu s „Marakane“.- Normalno je da ima emocija! Ipak sam tamo proveo deset godina života, Zvezda je moj klub, gde sam stasao. Ali iznad svega sam profesionalac, baš kao i moji saigrači koji su takođe odrastali na „Marakani“, tako da ćemo svi do jednog na terenu ginuti za Čukarički – poručio je Stojković, koji će se posle meča priključiti mladoj reprezentaciji za koju je poziv dobio kao svojevrsnu nagradu za dobre igre ove jeseni.KRNETA UMESTO OMEGEU TIMU Crvene zvezde može se očekivati jedna promena u odnosu na sastav koji je počeo meč protiv Spartaka. Trener Slaviša Stojanović će na poziciji štopera, po svemu sudeći, ukazati šansu Jovanu Krneti, iako je Omega Roberts odigrao dva prethodna susreta na kojima crveno-beli nisu savladani. Očigledno, Liberijac nije ulio dovoljno poverenja šefu struke…ČUKARIČKI – CRVENA ZVEZDAStadion Čukaričkog. Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo). Početak u 19.00 (Arenasport).ČUKARIČKI: Ristić – Pavlović, Stamenković, Pjasentin – Stojković, Matić, D. Srnić, Brežančić, Todorović – S. Srnić, Stojiljković.CRVENA ZVEZDA: Bajković – Vešović, Krneta, Martinović, Mijailović – Kovačević, Milijaš, Pečnik, Ninković – Mrđa, Dauda.