samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Pogrešno zezanje Žofrija Lovernja By: [Glasnik] Date: Oktobar 01, 2013, 21:16:09

Pogrešno zezanje Žofrija Lovernja

„Blejk druže, mnogo sam srećan što ću te videti u Beogradu, ali si izabrao pogrešan klub, nećeš ništa da osvojiš”… Ova poruka košarkaša Partizana Žofrija Lovernja pojačanju Crvene zvezde Blejku Šilbu, odmah je izazvala burne reakcije pristalica crveno-belih na popularnoj društvenoj mreži, a kada je video da je vrag odneo šalu, zlatni reprezentativac Francuske je objasnio:- Odabrao sam pogrešan način da se šalim. Ne zabrovavite da sam ja i dalje stranac i da se ljudi ovde ne šale na takav način. Zaista nemam ništa protiv Crvene zvezde, ali igram za Partizan i znam da je to tim koji može da nas pobedi, pa dajem sve od sebe da bih se na kraju ja radovao. U stvari, nisam se ni šalio, niti pomislio da se šalim sa navijačima ili bilo kim iz Crvene zvezde. Jednostavno, sa Šilbom sam igrao četiri godine zajedno. Prijatelji smo i stvarno nikada nisam ni pomislio da ćemo jednog dana igrati jedan protiv drugog u derbiju kao što je Partizan – Crvena zvezda. A kada počne ta utakmica, biće pomalo neobično. Međutim, igramo na različitim pozicijama. Ali, na kraju krajeva, sve je to samo sport i košarka. Moraš da u svemu tome i uživaš. Blejk i ja se još nismo videli od kada sam stigao u Beograd. Dopisujemo se putem društvenih mreža i razmenjujemo sms poruke. Sigurno ćemo se videti tokom sezone, poznajem mu porodicu, njegov sin govori francuski i zaista uživam u razgovoru sa kompletnom porodicom Šilb.