samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Mihajlović: Siguran je samo Deki Stanković! By: [Glasnik] Date: Oktobar 01, 2013, 00:19:01

Mihajlović: Siguran je samo Deki Stanković!

BRAZIL je još od marta ostao samo nedosanjani san za selekciju Srbije, ali selektor Siniša Mihajlović želi da pobednički završi kvalifikacioni ciklus. Pre poslednjeg duela sa Makedonijom 15. oktobra u Jagodini, „orlove“ očekuje 11. oktobra prijateljski meč sa Japanom u Novom Sadu koji će biti svečarskog karaktera zbog oproštaja Dejana Stankovića. Mihajlović kaže da ima jednu brigu manje oko sastava tima.- Stanković je sigurno starter, a ostalih deset ću tek morati da odredim – raspoloženo počinje priču Mihajlović. – A, koliko će igrati zavisi više od njega, manje od mene. Rekao sam mu da bi uopšte igrao da mora da smrša i da se pripremi. Doveo je kilažu u red, trenira marljivo i od ponedeljka će raditi sa nama do utakmice pa ćemo videti u kakvom je stanju.Dugogodišnjem kapitenu „orlova“ meč sa Japanom biće i rekordni, 103. u dresu Srbije i mnogi veruju da bi ishod meča u Zagrebu bio drugačiji da je on bio na terenu kako je planirano.- Da li nam je nedostajao Deki? Naravno, da su njegov kvalitet i iskustvo neprocenjivi za bilo koju ekipu, pa i selekciju Srbije. Planirali smo da igra, ali on jednostavno nije mogao da se oporavi. I da je hteo da na teren, a hteo je, nije mogao. Stavio je tačku na veliku karijeru u klubu, sada će i u reprezentaciji.Andrija Živković i Miloš Jojić dobiće šansu protiv Japana da debituju, kvartet: Marković, Nastasić, Đuričić, Mitrović se seli kod Radovana Ćurčića u mladu, još dva nova-stara imena selektor će objaviti u nedelju.- Ne mogu uvek sve da otkrijem. Stefan Šćepović? Već sam rekao da u selekciji Srbije nema standardnih i nema rezervista. Svako ko je zaslužio dobio je šansu i svako od igrača sa mog spiska ko igra na viskom nivou ulazi u konkurenciju za tim. Šćepović je u sedam mečeva postigao osam golova i zaslužuje šansu, ali u dobrom ritmu je i Filip Đorđević. Dobro je da su napadači u formi u svojim klubovima jer se to uvek pozitivno odrazi na učinak u selekciji.Iako u takmičarskom smislu oktobarski mečevi nemaju značaj, Mihajlović očekuje dva trijumfa.- Svaki meč se mora maksimalno iskoristiti, a u predstojeća dva trebalo bi da treniramo pobednički mentalitet, da potvrdimo da umemo da slavimo i kad nismo kompletni. Zato osim ovih rokada zbog interesa mlade selekcije, neće biti drugih ustupaka nekim igračima koji su možda premoreni non-stop igranjem. Svi koje ću pozvati imaće samo jedan cilj – da pokušaju da pobede – uverava Mihajlović.JANEVSKIPROMENA na selektorskoj poziciji u Makedoniji ništa ne menja u Mihajlovićevoj pripremi meča.- Odlazak Janevskog odraziće se na Makedoniju, a ne na Srbiju. Mi gledamo uvek sebe, u pripremi meča 80 odsto smo koncentrisani na nas, a 20 odsto na rivala – otkriva Mihajlović.