samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Živković: Mora i Partizan da izgubi, neka u novembru bude bolje na Makarani... By: [Glasnik] Date: Oktobar 01, 2013, 00:19:00

Živković: Mora i Partizan da izgubi, neka u novembru bude bolje na Makarani…

DO poluvremena i nekako, u nastavku baš nikako. Partija koju su izabranici Vuka Rašovića pružili u derbiju protiv Vojvodine bila je u suprotnosti sa najavama koje su stizale poslednjih dana iz Humske. U priči su tri boda predstavljala jedini izbor, a na terenu je tokom drugog poluvremena i konstantnog pritiska “lala” i bod je delovao kao pun pogodak.Bezidejnost u trenucima kada su crno-beli imali loptu je predstavljala manji problem od konstantnog izazivanja sreće pravljenjem faulova u opasnoj zoni i izbacivanjem lopte u korner. Golman Stojković je u nekoliko navrata uspeo da spase Partizan, ali je pod silnim naletima očigledno i njemu morala da se dogodi greška. Na kraju je i jedan od sigurnijih do tog momenta, Marko Živković, matirao svog čuvara mreže.- Ispalo je da sam na kraju bio tragičar utakmice i jako mi je krivo zbog takvog raspleta. Nisam mogao da odreagujem bolje u situaciji kod drugog gola Vojvodine, jer me lopta bukvalno pogodila. Obradović je bio ispred mene, kao i protivnički igrač. Lopta nikog nije pogodila i nisam imao vremena da je izbegnem – objašnjava Marko Živković situaciju koja je prethodila pečatiranju prvog poraza Partizana u Novom Sadu.Sve ono što je prethodilo tom detalju nikako ne ide na dušu mladog defanzivca, već kompletnog tima koji u drugih 45 minuta nije imao “ni glavu, ni rep”.- Sami smo krivi za sve što nam se dogodilo. Pravili smo neobjašnjive greške i na kraju je stigla kazna. Nisam previše očajan ni zbog autogola koji sam postigao, jer znam da su to situacije koje se dešavaju u fudbalu. Niko mi ništa nije zamerio i verujem da ću vrlo brzo uspeti da povratim samopouzdanje.Činjenica da je prednost u odnosu na Crvenu zvezdu prepolovljena porazom na “Karađorđu”, po rečima mladog fudbalera, ne bi trebalo da predstavlja preveliko opterećenje.- Do juče je sve izgledalo super i ja ne sumnjam da će brzo opet sve biti kao što je bilo. Svako ponekad izgubi utakmicu, mora i Partizan. Vojvodina je jako dobra ekipa i kada odigramo slabije nego što možemo desi se tako nešto. Neka sve bude mnogo bolje kada u novembru budemo gostovali drugoj crveno-beloj ekipi – uz osmeh je zaključio tragičar sa “Karađorđa”.KORNERI BOLNA TAČKAKADA je u nastavku krenula žestoka ofanziva Novosađana Rašovićevi izabranici su birali najgore moguće rešenje, konstantno su izbacivali loptu u korner.- Radili smo analizu pre utakmice i tada je više puta apostrofirano da je Vojvodina najopasnija iz prekida. Znali smo da mogu da nam naprave problem i da bi to mogla da bude bolna tačka, ali eto baš se nekako desilo da im omogućimo mnogo prekida – kaže Živković.PROSLAVA ROĐENDANA U POZORIŠTUTRI dana pre 68. rođendana Sportskog društva, fudbaleri Partizana će kao poklon klupskog rukovodstva dobiti odlazak na pozorišnu predstavu “Egzibicionista” u Ateljeu 212.- Pozorišnom predstavom želimo da našim zaposlenima pružimo trenutke i van njihovih radnih mesta. Ovom akcijom želimo da pokažemo da bi svi sportski klubovi trebalo da rade na promovisanju sporta i kulture – istakla je direktorka marketinga crno-belih Snežana Filipović.