samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Đoković: Došao sam po pehar u Kinu By: [Glasnik] Date: Septembar 29, 2013, 00:15:07

Đoković: Došao sam po pehar u Kinu

TEG od 260 poena i dalje preteže na Novakovu stranu klackalice u samom vrhu ATP liste uoči Čajna opena, ali će Rafael Nadal u Pekingu punom snagom napasti novu titulu i pokušati da sruši kralja belog sporta. Uz dvojicu asova, u borbu za šampionski pehar mogli bi da se umešaju još Ferer, Berdih, Gaske, Vavrinka ili Has, takođe vrhunski igrači, koji nipošto nisu došli u Kinu samo da bi bili dekor ili uvertira očekivanom sudaru Srbina i Španca.- Veoma sam uzbuđen što sam ponovo u Pekingu. Ovde imam veliki broj navijača. Nadam se da ću moći da odbranim titulu na „Čajna openu“ i time im se odužim – rekao je Đoković.Najbolji teniser sveta je par dana pred početak takmičenja odigrao meč „Borbe polova“ sa Na Li, igračicom iz Kine, na kom su skupljana sredstva za pomoć deci iz ove zemlje i za razvoj tenisa.- Egzibicija sa Na Li je bila veoma zabavna. Volim da izdvojim vreme kada sam god u prilici i da doprinesem humanitarnim aktivnostima, kao što je bio taj meč. Najvažnije nam je bilo da izmamimo osmehe na licima mališana, zainteresujemo ih za tenis, i podstaknemo ih da i oni možda postanu šampioni jednog dana – ispričao je Nole.U Pekingu se naredne sedmice održava i žensko takmičenje, na kom učestvuju tri teniserke iz Srbije. Žreb im nije bio nimalo naklonjen na samom startu, jer Jelena Janković, kao osmi nosilac, prvo ide na uvek opasnu Ruskinju Anastasiju Pavljučenkovu (potom na kvalifikantkinju, a onda verovatno Bartel ili Suarez Navaro). Ana Ivanović, pak, u prvom kolu igra protiv Italijanke Flavije Penete, koja se nalazi u veoma dobroj formi (u 2. kolu Puig, a u 3. verovatno Agnješka Radvanska).Pobednički uspon iz Taškenta i Ningboa Bojana Jovanovski će pokušati da kruniše vrhunskim partijama i u Pekingu. Prva rivalka joj je Rumunka Kirstea, koju je nedavno savladala, ali će na naredna dva koraka imati „nemoguće misije“ jer treba da pobedi Na Li, pa Venus Vilijams.