samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Rajković: Čekam mig da odbacim longetu By: [Glasnik] Date: Septembar 28, 2013, 19:18:46

Rajković: Čekam mig da odbacim longetu

Polako svanjava i srpskom reprezentativcu Slobodanu-Bobanu Rajkoviću u Hamburgu, bar takav je utisak posle jučerašnjeg telefonskog razgovora vođenog iza podneva, neposredno pošto se stasiti defanzivac vratio sa klinike u koju svakodnevno odlazi na terapije (povreda kolena). Period koji ne pamti po dobrom, povlači se, zahvaljujući povoljnom vetru i novom šefu Bertu van Marvijku, pred talasom, jačim i prodornijim od svih prethodnih, mnogo očekuje od najavljenog dijaloga sa holandskim trenerom, sad je, ipak, okupiran oporavkom…- Samo da skinem ovu muku sa vrata i da se uključim u trenažni proces – kaže Rajković za „Sport”.Kada će biti sve u redu?- Lekari kažu za pet, najviše šest nedelja. Nosim longetu i čekam signal kada ću da je odbacim. Unutrašnji ligament je oštećen 50 odsto, što i nije toliko strašno, nastavljam sa fizikalnim terapijama, jačam kvadriceps…Van Marvijkov poziv za sastanak „oči u oči”?KAČAR VREDAN PRVOG TIMA I drugi srpski internacionalac u Hamburgeru, Gojko Kačar, nalazi se pred vratima koja bi uskoro trebalo da se otvore, iza njih je trener Bert van Marvijk. – Kačar je dokazao kvalitet u Bundesligi, ne sumnjam da će, pod uslovom da bude prekomandovan u rad sa prvim timom, brzo da izbori poziciju adekvatnu njegovim vrednostima, mislim na ulogu startera – ističe Rajković.- U novinama sam pročitao kakve su mu namere, nismo se lično upoznali, Van Marvijk je na treninzima tek od minule srede, nije bilo vremena za suočavanje, sad mu je važnije da sa zdravim momcima pripremi taktiku za današnje gostovanje Ajntrahtu iz Frankfurta… Doći ću i ja na red, sa mnom i ostali koji su bili u drugom planu. Možda će to da se dogodi početkom sledeće sedmice kad dođem u klupski kamp, koji, zbog prirode povrede i lečenja, nisam posećivao od trenutka kada me zadesio peh…Upoznali ste Van Marvijka dok ste igrali u Holandiji?- Nikada nismo prozborili ni reč.Šta znate o njemu?- Radio u Fejenordu, Borusiji Dortmund, holandskoj reprezentaciji… Iza njega stoje odlični rezultati, sa nacionalnom selekcijom stigao do finala SP u Južnoj Africi… Stvoren za preporod Hamburgera, dobrodošao u veliki nemački klub.Hamburg je u podnožju bundesligaške tabele, kako komentarišete poraznu istinu?- Ekipa je mlada, potrebno je vreme da sazri, bitan je potencijal, a on je i te kako prisutan. Ma, dići će se Hamburger, nadam se poput Šalkea, koji je, podsećam, dugo tavorio u prošlom prvenstvu, da bi kasnije napravio čudo i plasirao se u Ligu šampiona.Klub se pojačao u letnjem prelaznom roku, očekivao se uzlet od prve runde?- Stvari, nažalost, nisu krenule u pravom smeru – uzvraća Rajković.Angažovanje novajlija preusmerilo je nekolicinu dotadašnjih prvotimaca u drugi plan?- Među njima sam bio i ja, klub je hteo da me stavi na transfer listu, bilo je i govora o pozajmici…

NOVO POGLAVLjE, STARA PRIČARazlika u ligi, razlika koju prave Bajern i Borusija Dortmund.- Svima je jasno da samo Bavarci i „milioneri” konkurišu za tron, novo poglavlje, stara priča – dodaje Rajković. – Ostatak karavana čine timovi gotovo ujednačenog kvaliteta, zaista su male razlike, na svakom koraku strepnja i nada, otud sreća često odlučuje kome će da pripadne pobeda.