samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Lazović: Zvezda ima najbolji tim, hoću šampionsku titulu By: [Glasnik] Date: Septembar 28, 2013, 00:17:34

Lazović: Zvezda ima najbolji tim, hoću šampionsku titulu

PUNA četiri meseca prošla su otkad je Darko Lazović operisao ukrštene ligamene kolena, povredu zadobijenu već na startu poslednjeg “večitog derbija”. Još jedna stranica kalendara je iscepana, a venčanje i čekanje prinove potpuno su podigli moral i elan mladom asu. O finansijskim problemima koje ima sa klubom i enormnom dugu prema njemu ne želi ni da započinje razgovor. Govori da je to njihova stvar i da mu je jedino žao što se neko potrudio da intimu prosledi medijima.Najviše ga boli, kaže, što Crvena zvezda ni sedmu sezonu nije počela kako treba, što posrće, a ne bi trebalo.- Teško mi je da sve gledam sa tribina, a verujte da je još teže igračima. Oni daju maksimum, ali to ponekad nije dovoljno da se pobedi. I treba da zbog toga trpe kritike, jer ja razumem i navijače kojima je dosta da gledaju u leđa večitom rivalu – konstatuje Lazović.To što je Zvezda potpuno rekonstruisala igrački pogon i što je prirodno da je za formiranje tima i igre proces kome je potrebno vreme i strpljenje, ne amnestira nikog u klubu za neubedljive partije na startu sezone, uverava Darko.- Kad dođete u Crvenu zvezdu, vi morate da budete spremni na sve zarad trofeja. Morate da trpite i kritike i pohvale, da se suočavate i sa nezadovoljnim navijačima i da iz svega izađete jači. Lično smatram da Zvezda ove godine ima najbolji tim u Ligi, doveli smo odlična pojačanja i prirodno je da je titula imperativ. Moji saigrači moraju u ovom času da se izbore sa svim pritiscima koji im stoje nad glavom, da podignu nivo igre i da uđu u pobedničku seriju. Imaju privilegiju da igraju pred 15.000-20.000 ljudi, dok mnogi nemaju ni 300 gledalaca. Zvezdin dres obavezuje, ja verujem u hepiend i jedva čekam da se vratim na teren jer očekujem da ću u maju da podignem taj šampionski pehar.Male su šanse da se Zvezdino krilo vrati na teren do kraja ove polusezone. Lekari u Italiji su mu 3. septembra dali zeleno svetlo da počne da radi i sa loptom.- Radim svakodnevno dva puta, pre podneu sjajnom “Fizio centru”, a po podne na stadionu sa kondicionim trenerom Čepzanovićem. Počeo sam prilikom trčanja da menjam pravac, a konačno sam u treninge uključio i loptu koju sanjam eto četiri meseca. Ali, nema žurbe, oporavak je naporan i ne smem da pogrešim. Bukvalno sam se osećao kao beba kad prohoda, moram da savladam i strah. Možda bih mogao da se vratim i ove jeseni, ali najmanje što mi treba jesu loši tereni u novembru i decembru. Realno je da potpuno zdrav i spreman dočekam start prolećne sezone. Pa da onda jurišamo na titulu – očekuje reprezentativac Srbije.Na “Marakani” svi željno očekuju Darka, pogotovo kvartet napadača kojima nedostaju te njegove teledirigovane lopte sa krila…”ORLOVI” UVEK PRIORITETDARKO Lazović veruje da će za početak novog ciklusa kvalifikacija za EP 2016. biti potpuno fit i konkurisati za dres selekcije Srbije.- Reprezentacija je uvek bila moj prioritet, težiću da se nametnem ponovo selektoru. Elan u trenutnom radu mi daje i ta činjenica da sam na širem spisku igrača za nacionalni tim. Nadam se da će prolećni deo sezone biti moj kambek, ne samo u Zvezdi već i među “orlovima”. Konkurencija je sve veća, a to me samo podstiče na sve veći rad – ističe Lazović.