samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Pretučeni rukometaš Zvezde: Napali me klinci iz čista mira By: [Glasnik] Date: Septembar 25, 2013, 13:15:28

Pretučeni rukometaš Zvezde: Napali me klinci iz čista mira

Nemile scene su svakodnevnica našeg života. Nisu mimoišle ni sport. Poslednjih dana posebno. Te napad na starca od 86 godina na utakmici u Kaću, te na igrača Crvene zvezde… Sve u dva dana. U nedelju uveče, u Zemunu, u blizini hale Pinki, trojica momaka nasrnuli su na Gordana Ćorovića. Tek dan posle napada Ćorović je, na nagovor trenera Crvene zvezde posle pojavljivanja sa podlivima na treningu, otišao na pregled u Urgentni centar. – Bio sam u Urgentnom centru, odradili su mi rengen glave i nije mi ništa Imam samo ogrebotine po licu, masnice. Ostalo je sve u redu – priča za “Sport” Ćorović koji je pre 20-ak dana napunio 19 godina. Šta se, zapravo, dogodilo? – „Sport” je preneo celu priču. Vraćao sam se sa svadbe kumova. Izašao sam iz autobusa i stajao na stanici, čekajući drugi prevoz. Bilo je oko 22.00-22.30. Razgovarao sam telefonom, sa drugaricom. Odjednom me je neko udario s leđa. Okrenem se, vidim klinca… Istog trenutka, pojavljuju se još dvojica, viših momaka. Zašto su vas napali?NE ŽELIM DA SE PRIČA O OVOMEKada se vraćate treninzima. – Ne želim da se priča, piše o ovome. Sportista sam. Neka se o meni piše, kada zaslužim na terenu. Najbitinije je da sam dobro. Hoću da treniram. Kada? Možda već danas. Konsultovaću se sa Nenadom – kaže Ćorović.  – Ne znam. Ništa ne pričaju, samo je odjednom krenula tuča. Bio sam zatečen. Jeste da imam dva metra, ali pogubio sam se, u trenutku nisam znao šta se desilo. Sa jednim bih se izborio, ali bila su trojica… Pao sam, udario glavom, kada sam se pridigao, njih nije bilo. Otišli su. Kao da se ništa nije desilo. Na stanici, sem mene, nije bilo nikoga. Ustao sam i ušao u autobus. Da li ste imali probleme sa nekim? – Nikada. Povučen sam… Nemam neprijatelje. Nisu bili navijači… Ma, neki klinci… Zašto niste odmah otišli u Urgentni centar? – Nisam osećao nikakve posledice, sem što sam imao masnice. Dobro sam se osećao, pa se nisam ni obazirao na to što se desilo. Međutim, kada sam u ponedeljak došao na trening, trener Peruničić me je uputio kod lekara. Rekao mi je i da pauziram nekoliko dana… – zaključuje ovaj fini momak iz Berana.