samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Jojić: Partizan je najbolji u zemlji By: [Glasnik] Date: Septembar 24, 2013, 00:15:45

Jojić: Partizan je najbolji u zemlji

OD predvorja pakla do mirne luke za manje od mesec dana. Partizan je serijom pobeda posle neuspeha na evropskoj sceni i kiksevima večitog rivala, u poslednje dve prvenstvene utakmice došao u situaciju da na polovini jesenje trke ima više nego solidnu bodovnu prednost.Vezista crno-belih Miloš Jojić je jedan od onih koji su posle eliminacije od Tuna „došli do daha“. Odlične partije u poslednje vreme nisu promakle ni selektoru Siniši Mihajloviću, koji mu je preko medija najavio poziv za oktobarske akcije „orlova“.- Rano je za priču na tu temu. Prija mi i znači sve što je selektor Mihajlović rekao, to je nešto o čemu iskreno nisam doskoro ni sanjao, ali da sačekamo da dođe do toga pa ću moći da kažem koju reč više. Fokusiran sam i na obaveze mlade reprezentacije koju očekuju važni kvalifikacioni mečevi – kaže Jojić.Dok se slika oko reprezentativnih obaveza u oktobru ne iskristališe mladi fudbaler je koncentrisan na uspešni septembar srpskog šampiona koji očekuje krunu dobrih rezultata na gostovanju u Novom Sadu.- Mislim da je utakmica u Užicu mnogo toga promenila. Prvo poluvreme je bilo slabije, ali smo posle gola na početku drugog dela igre dokazali da smo potpuno druga ekipa kada povedemo. Mnogo smo rasterećeniji i put ka pobedi je mnogo lakši.Za razliku od evropskih mečeva, izabranike Vuka Rašovića u Superligi krasi i strpljenje.- Siguran sam da imamo najbolju ekipu u zemlji i da ćemo to dokazivati iz kola u kolo. Na početku sezone smo imali lošiji pristup, a uz to smo bili opterećeni velikim pritiskom. Svi smo mi želeli da igramo Ligu šampiona ili Ligu Evrope, ali smo iz meča u meč ulazili u sve veći problem. Sve se to vidi, kada nema sigurnosti i kada se beži od odgovornosti. Sada je drugačije, ako se boriš i ako podmetneš glavu tamo gde neko ne bi nogu, onda kvalitet mora da ispliva i da rezultat.Već posle šest odigranih prvenstvenih utakmica Partizan ima isto toliko bodova prednosti u odnosu na večitog rivala. Jojić uverava da scenario „prolećne rasprodaje“ kada se prednost od 11 istopila na svega dva boda ne može da se ponovi.- Poznajem dobro moje saigrače i sebe, ne postoji ni promil šanse da obavezama pristupamo po sistemu „lako ćemo“. Utakmica u Novom Sadu je važna da teniskim žargonom potvrdimo „brejk“, ali smo svesni da se prvenstvo dobija i gubi na malim utakmicama. Zavisimo samo od sebe i verujem da će tako i ostati – zaključio je Jojić.ŽIVKOVIĆ ČVRSTO NA ZEMLJIVEZNI red crno-belih je dobio ubrzanje najviše zahvaljujući fantastičnom Andriji Živkoviću, koji je na poslednja četiri meča postigao isto toliko golova.- Andrija je u odličnoj formi i što je još važnije, čvrsto je sa obe noge na zemlji. I na treninzima i na terenu iz dana u dan potvrđuje zaista veliki potencijal – objasnio je Jojić.