samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Lazović: Od oktobra u takmičarskom pogonu By: [Glasnik] Date: Septembar 11, 2013, 13:15:06

Lazović: Od oktobra u takmičarskom pogonu

Svaki mesec Darko Lazović (23) posećuje Rim i čeka konačnu dozvolu lekara sa klinike na kojoj je u maju posle povrede u derbiju operisao ligamente desnog kolena. Stručnjaci smatraju da četvrti mesec rehabilitacije daje dobre rezultate i da rad na kondiciji značajno napreduje. Optimizam ne popušta potencijalnog reprezentativca Srbije u nadi da će uskoro ponovo istrčati na teren u dresu Crvene zvezde. Neki novi početak prognozira se verovatno u novembru. – Svakako da nema žurbe za povratkom, a neka orijentaciona procena je da bi u oktobru trebalo da se priključim ekipi. Tačno ćemo znati posle naredne kontrole mada sam nedavno u Rimu od stručnjaka dobio čvrste garancije da sve deluje dobro i da su sigurni u svoje mišljenje. Dobro se osećam i to je mnogo važno – priča za “Sport” Lazović. Lazoviću je poslednjih meseci svaki dan sličan, ali se igrač navikne na novi ritam života. – U početku je teško, ali moraš da se boriš i istraješ. Imao sam veliku podršku kluba, porodice i prijatelja. Na sve gledam kao jedno novo iskustvo i samo želim da nastavim tamo gde sam stao. Zbog želje da u najvažnijem meču sezone, proletos protiv Partizana bude od koristi Crvenoj zvezdi mladi Čačanin je žrtvovao povredu. – Izabrao sam taj trenutak, a smatrao sam da posle brojnih terapija neće nastati novi problemi. Ne vredi kukati i prisećati se kobnih detalja iz maja. Dobijeni program oporavka se odrađuje do tančina. – Vežbe snage, vožnja bicikla u teretani i rad u bazenu su uglavnom neizbežni za ovu fazu. Nema preterivanja, sve odrađujem postepeno i jasno je da imam ogromno strpljenje. Narednih mesec dana je test pre povratka na pomoćne terene „Marakane”. – Rekli su mi da već u oktobru mogu da krenem da treniram sa takmičarskim pogonom, ali videću na kom nivou. Lagano trčkaranje uz neki rad sa loptom biće uvod. Svakako da je opreznost neminovnost bez obzira što kod mene ne postoji strah. Pratite svaki meč iz lože navijajući za drugove u crveno-belim bojama. – Došlo je dosta novih igrača i vidim da se polako uklapaju. Svakako da je ova pauza dobro došla da se slože kockice i nastavi sa pobedama u cilju da se konačno osvoji titula – rekao je Darko Lazović, koji broji petu sezonu u Ljutice Bogdana.