samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Srpkinja zvana hrabrost By: [Glasnik] Date: Septembar 11, 2013, 06:15:29

Srpkinja zvana hrabrost

SPORTSKA javnost u susednoj Mađarskoj pruža nesebičnu podršku našoj Nataši Kovačević i drugim košarkašicama KK Uni Đer, povređenim u teškoj saobraćajnoj nesreći.Na intenzivnoj nezi Odeljenja za traumatologiju bolnice u Đeru, skoro jedna do druge leže Nataša Kovačević, čija je leva noga morala da bude amputirana do ispod kolena, i Evelin Tulner, koja je posle strašnog udesa zadobila otvoren prelom kičme. Nedaleko od njih leži i Mihalj K., sa prelomom karlice, koji je izazvao nesreću. Muškarca na izmaku sedme decenije života čuva policijska straža, a kako pritvor od 72 sata polako ističe sud će odlučiti o njegovom daljem boravku.Iz bolnice već danima ne izlazi ni naša Milica Ivanović, koja na sreću nije teško povređena, ali želi da bude uz Natašu. Tu je i Kristina Kovač, koja je povredila vratne pršljenove.- Imam ruke, imam noge, sada ne želim ništa više – sa knedlom u grlu kaže Kristina. – Ono čega se sećam jeste autobus prevrnut na levu stranu i plamen. Onda sam se onesvestila i probudila u bolnici. Lekari kažu da ću uskoro biti znatno bolje, da će zarasti, ali me čeka tri ili četiri meseca rehabilitacije.DRŽAVA ĆE POMOĆI MINISTAR omladine i sporta Vanja Udovičić od početka je uz mlade košarkašice Natašu Kovačević i Milicu Ivanović, koje su preživele tešku saobraćajnu nesreću u Mađarskoj. – Sada je najvažnije da Nataša i Milica, i njihove porodice, imaju svoj mir, kako bi prošli kroz ovaj veoma težak period. Država i Vlada su tu da im pomognu u svemu, omoguće sve što budu tražili i što zahteva dalji oporavak. Verujem da će nam se u tome priključiti svi dobri ljudi. Sada je, ipak, najvažnije da imaju svoj mir, a mi smo tu za sve što treba – ističe ministar Udovičić.Ruku podruku, Milica i Kristina otišle su da posete teško povređene Natašu i Evu. Dirljiv susret saigračica i prijateljica pun emocija ostavio je bez reči sve prisutne. A nisu ni bile potrebne. Snažan stisak ruke i topli pogled rekli su svoje.- Mi smo vrlo jaki, znam da je sudbina uzela novi pravac i to moramo prihvatiti – kaže kratko Nataša, koja svojom snagom kao da hrabri i sebe i druge.Od postelje naše košarkašice ne odvaja se njen otac, vidno umoran i izmučen, ali se trudi da bude snažan. Natašu su posetili Zoran Šupić i fudbaleri koji igraju za mađarski Đer. Takođe podršku je odmah pružio i Ferenc Salai, predsednik Košarkaškog saveza Mađarske.- Najvažnija stvar koju možemo reći ovim devojkama jeste da smo sa njima, da se osećaju da je sportski svet iza njih – kaže Salai.- Učinićemo sve da pomognemo Đeru na početku lige, aktiviraće se i sportsko osiguranje, ako je to sada ikakva uteha u ovoj košarkaškoj drami.